Rozľahlé pláže Tureckej riviéry lákajú turistov už začiatkom júna. A povedzme si pravdu, je to hotový raj na zemi. Lenže Turecko nie je len o opaľovaní a čvachtaní sa v mori. Okolie Antalye dýcha históriou a je skvelým východiskovým bodom na výlety za pamiatkami, oddychom i zábavou.

Ak mu dáte šancu, pochopíte, v čom spočíva skutočné čaro Turecka. Obľúbené miesto si tu dokážu nájsť nadšení turisti, zvedaví bádatelia, nákupní maniaci aj deti. Perla Stredozemného mora v sebe skrýva viacero lahôdok, ktoré treba jednoducho zažiť. Tu je moja TOP sedmička:

1. Turecké Machu Picchu

Ak milujete horskú turistiku, len 30 kilometrov od Antalye nájdete dokonalé útočisko. Monumentálne kamenné mesto Termessos je ukryté vysoko v horách, takže nezabudnite na pevnú obuv. Pokiaľ si ho chcete vychutnať v plnej paráde, pripravte sa na 20-minútové stúpanie po polorozpadnutých schodíkoch a chodníčkoch.

Termessos jednoducho vyrazí dych.
Termessos jednoducho vyrazí dych.
Zdroj: Pixabay.com

Na konci cesty vás čakajú ruiny antického amfiteátra a nekropoly, ktorých atmosféra je neopísateľná. Sadnete si na skalu, zavriete oči a v objatí slnečných lúčov sa vrátite naspäť do čias neúspešných pokusov dobyvateľa Alexandra Veľkého pokoriť toto bájne mesto. Keď pod vrcholom hory Solymos pocítite jeho silu, nebude sa vám chcieť odísť.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.