Už z toho fakt začínam mať nervy. V telefóne mu priemerne každých desať minúť cinkne niečo, nad čím sa záhadne usmieva, občas k tomu pridá záchvat smiechu a ja sa nestačím čudovať. Lebo so mnou si tak intenzívne môj zákonitý nikdy nepísal, a to sme už spolu čosi preskákali.Keby som bola nejaká hysterická fúria, možno mu v návale zlosti ten mobil šmarím o zem. Najmä keď mu v ňom správy blikajú aj o polnoci a mňa pri každom tom pípnutí vystrelí z postele. Ak by som si na tisíc percent nebola istá, že môj chlap je na ženy, tak normálne začnem žiarliť. Pretože takto si vypisovať s kamošom, no neviem, vám sa to zdá normálne? Aby si jeden muž donekonečna vypisoval s kamarátmi, preposielal im infantilné videá a bláznivé meme? Ktoré sa síce tvária, že sú vtipné, ale prisahám, že ja som sa pri nich v živote nezasmiala?

Romanca s kamošom? Áno, aj v Bielom dome

Áno, presne toto robí môj chlap. Posiela si správy s kamošom, niekedy aj s viacerými naraz a vždy, keď má v rukách mobil a začne sa tak čudne až nasprostasto tváriť, viem, koľká bije. Jeho infantilná konverzácia je v plnom prúde. A čo je ešte horšie, nemám nijaké právo protestovať, lebo veď on predsa nerobí nič zlé. S nikým ma nepodvádza, alebo predsa? „Niekedy tým povestným rivalom nemusí byť iba žena, ale aj kamarát alebo kamaráti. A takýto súper je náročnejší, lebo si myslíme, že na neho nemáme právo žiarliť,“ tvrdí psychologička Elena Brozmanová. Mimochodom, tento pocit nie je žiadny môj výmysel a rozhodne nie som jediná, ktorá to vníma podobne. Odborníci na vzťahy mu dokonca vymysleli meno. Bromance. Táto skomolenina anglických slov brother a romance znamená vzťah s kamošom, ktorý je naozaj len dobrý kamoš, nič viac. Len pre zaujímavosť, takýchto bratských romancí je plný šoubiznis, veď si spomeňte na rapera Jay-Z, ktorý nedá dopustiť na svojho hudobného „bráška“ Kanyeho Westa, alebo na Matta Damona, pre ktorého je herecký kolega Ben Affleck čosi ako dvojička.

Vydarená dvojka Brad Pitt a George Clooney, poznajú sa  od roku 2001, keď spolu nakrúcali film Dannyho jedenástka a odvtedy sa stali nerozlučnými priateľmi.
Vydarená dvojka Brad Pitt a George Clooney, poznajú sa od roku 2001, keď spolu nakrúcali film Dannyho jedenástka a odvtedy sa stali nerozlučnými priateľmi.
Zdroj: David Fisher / Shutterstock Edit

A čo trebárs vydarená dvojka Brad Pitt a George Clooney, ktorí sa poznajú od roku 2001, keď spolu nakrúcali film Dannyho jedenástka a odvtedy sa stali nerozlučnými priateľmi? Spája ich nielen to, že sú obaja na zozname áčkových celebrít, ale aj rovnaký zmysel pre humor a ich špeciálny vzťah už roky pozná celý svet. Jednoducho, „bromanca“ ako vyšitá. Asi netreba pripomínať, že aj Hollywood tieto vzťahy miluje. Stačí pripomenúť bláznivé komédie, v ktorých hrajú Vince Vaughn či Owen Wilson, prípadne kultový seriál Priatelia, kde kamoši Joey a Chandler bez seba neurobili ani krok.