Nikdy ma neprestane udivovať, koľko talentovaných a úspešných žien máme doma. Takých, ktoré sa poctivou prácou presadili vo svete. V silnej globálnej konkurencii, kde nemáte výhodu domáceho prostredia ani jazyka, kde vyhrávate a prehrávate len sama za seba. V jedno popoludnie som sa za takou ženou vybrala a v duchu som premýšľala, aká asi bude.

Vrátila sa domov

Soňa Haluzová žila niekoľko rokov v Londýne, kde pracovala pre jedno z najvychytenejších interiérových štúdií v meste. Jej rukami prechádzali milióny libier, za ktoré navrhovala hriešne luxusné domy pre svojich neuveriteľne bohatých klientov. Predstavovala som si ju ako Victoriu Beckham alebo Annu Wintour. Viete, s prísnym výrazom, dokonalým mejkapom, nahodenú od hlavy po päty v dizajnérskych kúskoch a s pohľadom, ktorým vám dá v milisekunde najavo, že je kráľovnou plesu.

V kancelárii ma však čakala pôvabná a usmievavá žena s krásnymi dlhými vlasmi. Už na prvý pohľad bolo jasné, že skromnosti a pokory má na rozdávanie. Domov sa vrátila, aby všetky skúsenosti, ktoré nabrala, priniesla aj sem. Do krajiny, kde je interiérový dizajn v roku 2019 stále v plienkach.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.