Baran 21. 3. – 20. 4.

Na úvod roka si dobre rozložte sily. V práci bude potrebné, aby ste mali úlohy zorganizované, no témou bude aj vyvážený pomer medzi kariérou a súkromím. V zamestnaní pomôže, ak požiadate o pomoc. Prácu nemusí urobiť niekto druhý, pomocou bude dobrá rada a celkový tok informácií v kolektíve. Vďaka dobrej organizácii dostane priestor vaša kreativita. Tú prenesiete aj do súkromia a s partnerom by vás malo čakať plodné obdobie, možno dostanete aj spoločný nápad na drobné podnikanie.

Býk 21. 4. - 21. 5.

Vstupujete do nového roka s nereálnymi predsavzatiami. V dôsledku toho vás bude všetko frustrovať, najmä práca, a tak ju odstavíte bokom. Nie je to ideálne riešenie, v nečinnosti sa nič nezmení a negatívne pocity sa budú len nabaľovať. Ak chcete vystúpiť z tohto začarovaného kruhu, sústreďte sa na seba. Investujte čas aj peniaze do vzdelávania, vďaka ktorému môžete dokonca spoznať zaujímavú osobu. Rovnako cvičenie či akákoľvek fyzická aktivita pozitívne ovplyvnia nielen vaše telo, ale aj psychiku. Takéto odpútanie od kariéry padne na úrodnú pôdu a už koncom mesiaca sa zlepší aj situácia v práci.     

Blíženci 22. 5. – 21. 6.

Ak nemáte s partnerom rovnaké záujmy, príde vám do života osoba, ktorá ich s vami bude s radosťou prežívať. Spoločné trávenie času môže viesť k milostnému romániku, ktorý by zatienil vaše racionálne zmýšľanie. Na začiatku by sa vám všetko zdalo ideálne, ale aj nový vzťah by mal svoje slabé miesta. Navyše, v trojuholníku by ste zákonite niekomu ubližovali. Dokonca i samy sebe, hrýzlo by vás svedomie a zanedbali by ste pracovné povinnosti. Nik vám neporadí, čo robiť. Len vy žijete svoj život a viete, čo a ako cítite. Témou nie je, ako sa rozhodnete, ide skôr o to nepozerať sa na veci čierno-bielo.