Baran (21. 3. – 20. 4.)


Pracovné tempo, ktoré nasadíte hneď na úvod roka, si vyberie svoju daň. Ak budete robiť nad rámec svojich síl, prípadne ak v práci robíte len ako stroj, pripravte sa na stopky. Tieto signály môžu mať zdravotný charakter, najmä vtedy, ak ste v nerovnováhe už príliš dlho. Ak pôjde o momentálne vybočenie, stopku dostanete v podobe partnerských konfliktov. Neveďte s partnerom vojnu, ale berte jeho slová ako cennú radu, ktorá sa vám môže vrátiť, ak sa na nebudete pozerať len cez ego. Nezadané dámy by si mali položiť otázku, či popri práci vytvárajú potenciálnemu partnerovi priestor.    

Býk (21. 4. – 21.5.)

Práca vám pôjde akoby sama a od kolektívu môžete očakávať maximálnu ústretovosť, preto v januári nemusíte tejto oblasti venovať špeciálnu pozornosť. Udeje sa tak preto, aby ste mali oveľa viac času na súkromie a jeho bilancovanie. Ak ste to robili už v decembri, zrejme i tak ostalo niekoľko tém otvorených. Pamätajte, že pre harmonický vzťah treba najskôr poznať seba samotnú. Platí to pre zadané i nezadané ženy. Upracte si vo svojich hodnotách, nebojte sa vyskúšať aj niečo nové a vykročiť na nepoznanú cestu. Po takýchto krokoch smerom k vlastnej osobe sa začnú hýbať aj veci v oblasti lásky. Ak nič nezmeníte, nemôžete takúto zmenu očakávať ani od svojho okolia. Každá reakcia má aj svoju akciu. 

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

S príchodom nového roka budete očakávať, že všetko sa zrazu pohne. Niektoré veci však potrebujú viac času a hoci sa dali do pohybu, zmenu nemusíte uvidieť ihneď. Po záverečných mesiacoch roka je pre vás práca na prvom mieste a doslova v nej potrebujete pochvalu, odmenu či postup na to, aby ste sa cítili užitočne. Sebahodnotu však máte čerpať zo seba, nie je na to potrebný nik druhý, hoci uznanie každému padne dobre. Kým sa naháňate za hmotnými vecami, môžu vám unikať partnerské maličkosti. Pritom stabilitu máte práve v práci, za ktorou sa ženiete, a v súkromí to až také isté nie je. Skúste túto tému zachytiť a otvoriť skôr, než bude neskoro.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Ak máte v súkromnej oblasti tému, ktorú sa obávate otvoriť, január bude ideálnym obdobím. Nemusí ísť o rozhovor len s partnerom, môže to byť aj rodinná záležitosť. Teraz však budete schopné svoje pocity a myšlienky sformulovať priamo a jasne. Nejde o výsledok rozhovoru, ale o vaše vyjadrovanie bez barličiek a bez strachu. Práca vás bude baviť a dokonca si budete v nej vedieť oddýchnuť, nenechajte sa ňou však až príliš strhnúť. Skúste z nej čerpať a tak, ako v kolektíve viete povedať vlastný názor, nebojte sa prejaviť aj doma. Je možné, že v zamestnaní je pred vami stretnutie alebo rokovanie, ktoré dopadne nad očakávania dobre. Aj to bude signál, že dokážete presadiť svoje potreby, tak prečo by ste to nemali zvládnuť i v súkromí?  

Lev  (23. 7. – 23. 8.)

Žiadna z januárových udalostí pre vás nebude len tak zadarmo a všetko, čo budete chcieť riešiť, si musíte doslova vybojovať. Nehnevajte sa na ľudí, je to výsledok toho, že ste dlho mlčali alebo veci odkladali. V práci to bude mať podobu stretnutí s rovnako silnými jedincami, ako ste vy sami. So slabším súperom by ste sa presadili jednoducho, silný partner vás však posunie. Doma sa nevinné rozhovory budú meniť na vážnejšie konflikty. Opäť pôjde o prejav toho, že ste niektoré veci prehliadali, aby bol pokoj. Bude treba vybočiť zo zabehnutých koľají, aby ste svoj život skvalitnili.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Príjemné obdobie vás čaká v súkromnej i pracovnej oblasti, obe sa budú niesť v duchu pomoci od druhých. Sťažovať sa nebudú môcť ani nezadané dámy, pretože im priatelia vytvoria taký bohatý program, ktorý by popri partnerovi zrejme nezažili. Ak vám niekto podá pomocnú ruku, pamätajte si to a v blízkej budúcnosti láskavosť oplaťte. Chvíľkami budete možno upadať do depresie, že nič nedokážete samy a potrebujete pomoc druhého, no nie je to tak. Možno sa vám bude zdať nemožné, aby ste dosiahli niečo vlastným pričinením, no dajte veciam len čas a po prekonaní prvotných prekážok prídete na spôsob, ktorý vám vyhovuje. Tento mesiac bude potrebná sebamotivácia.  

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Partnerská oblasť vyzerá stabilná, čo pre zadané znamená pokojné partnerstvo, no pre nezadané symbolizuje nemennosť situácie. Ak lásku po svojom boku ešte nemáte, o to viac sa sústreďte na vlastné záujmy a stretnutia s priateľmi. Pracovná oblasť bude náročná. Je možnosť, že zo strany kolegov alebo nadriadených zažijete nejaký druh nedôvery. Ak ju vyjadria ústne, nemusíte sa báť, že by ste nevedeli argumentovať. Horšie bude, ak pôjde o preverovanie v podobe nečakaných kontrol. Niekto si bude brúsiť zuby na vaše miesto, ale všetko by ste mali zvládnuť.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Začiatok roka môže do vášho života priniesť trochu chaosu, preto si hneď na úvod napíšte zoznam a zachovajte sa systematicky. Môže ísť o zoznamy úloh, aby sa vám nestávalo, že na niečo zabudnete, ale tiež o hodnotový rebríček, ktorý si budete pripomínať vždy, keď dáte prednosť práci pred súkromím. S partnerom sa dostanete do niekoľkých slovných potýčok, no hoci má pravdu v tom, že ho zanedbávate, svoj názor by ste mali aj tak povedať. Vysvetlite, prečo je pre vás práca prioritou, a dovoľte svojej polovičke nahliadnuť do svojich dlhodobých plánov. Zrejme len potrebuje počuť, že v nich rátate aj s ním.   

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Tempo tohto mesiaca bude pre vaše znamenie priemerné až pomalé, čo nie je to ani zlé, ani dobré. To, že práca aj súkromie budú vláčne, sa deje preto, aby ste mali možnosť sebarozvoja. Je priam nutné, aby ste si počas januára našli čas na svoje záľuby. Možno ste sa tak dlho venovali práci, že už žiadne ani nemáte, a to treba napraviť. Nájdite si, čo vás baví, a aspoň raz do týždňa sa tomu venujte. Časom zistíte, že táto vnútorná spokojnosť má priaznivý účinok aj na vaše zamestnanie a vzťah. Ak si aktivitu nebudete vedieť nájsť, pridajte sa k partnerovi. Bude to platiť tiež opačne, keď si smer nájdete, ukážte ho aj svojej polovičke.  

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Január bude mesiacom, keď vystúpite z vlastnej ulity a budete mať neskutočnú energiu, ktorú použijete správnym smerom. Stretnete niekoľko ľudí, ktorí vám môžu zmeniť život. V prípade nezadaných dám to môže byť potenciálny partner. Zadané sa budú sústrediť najmä na prácu, v ktorej tiež môžu stretnúť niekoho, kto rozbehne ich kariéru iným smerom. Keď prichádza niečo nové, zvyčajne sa aj niečo staré končí. Tento mesiac by mohlo ísť o zmeny v kamarátskych kruhoch, keď zistíte, že už s kamarátom či kamarátkou nemáte až také podobné smerovanie a názory. Dajte situácii voľný priebeh, môže ísť len o dočasné odlúčenie.  

Vodnár (21. 1. – 19. 2.)

Obdobie, ktoré je pred vami, bude trochu ťažkopádne a spomalené. Ak máte všeobecne nejaké ambície, tento mesiac na nich veľmi nepopracujete. V zamestnaní nebudete mať potrebu postupu, pretože sa môžu objaviť nové informácie alebo okolnosti, ktoré vám nebudú príliš vyhovovať. O ukončení pracovného pomeru zatiaľ neuvažujte, január nie je vhodný na veľké zmeny. Ambície v súkromí síce môžete partnerovi predostrieť, neočakávajte však, že sa zo dňa na deň niečo zmení. Stres, ktorý vám môže takáto nečinnosť priniesť, si vybite pri aktivitách, kde máte možnosť byť samy so sebou. Nemusí to byť nič veľkolepé, možno stačí, ak do rúk zoberiete dobrú knihu.    

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Tento mesiac máte šancu v zamestnaní prekvapiť. Ukážete, čo je vo vás, a premeníte to vo vlastný prospech. Nemusí ísť o veľké činy, pokojne postačí, ak sa ozvete tam, kde sa to bude žiadať. Následne sa bude január niesť vo vysokom pracovnom tempe, čo môže negatívne ovplyvniť vaše súkromie. Ak máte po svojom boku správneho partnera, pôjde len o dočasnú záležitosť. V prípade, že by šlo o výraznejšie konflikty, môže sa stať, že začnete prehodnocovať, koho máte po svojom boku. Pri domácich konfliktoch budete mať tendenciu presadzovať sa až príliš arogantným spôsobom, na to by ste si mali dať pozor. Nezdravé sebavedomie je váš problém bez ohľadu na to, či je pri vás ten správny muž, alebo nie.