Možno ste nešťastná z dochádzania za prácou

Už dochádzanie za prácou, ktorá je vzdialená viac ako 30 kilometrov, vám škodí. Môže viesť  k zhoršenému spánku, k zvýšeniu hladiny cukru a cholesterolu v krvi. Podľa lekárskych štúdii je veľmi pravdepodobné, že sa raz vďaka tomu zobudíte s úzkosťou a depresiami. Zlá správa je, že pred škodlivými účinkami cestovania na dlhšie vzdialenosti sa neschováte ani v MHD, ani pred nimi neutečiete na bicykli. A uz kvôli 30 kilometrom denne môžete byť nešťastné.  

Ak sa v práci po vás vozia, veľa toho nenaspíte.
Ak sa v práci po vás vozia, veľa toho nenaspíte.
Shutterstock

Máte zlého šéfa? Budete tučná!

Odpracovali ste? Zdvihnite sa a utekajte! Ak pracujete vyše 55 hodín týždenne, pokúšate svoje zdravie. Riziko mŕtvice u vás stúpa o 33 %. Rovnako zničujúca je práca pre zlého šéfa. Zbaľte si zo svojho stola osobné veci a utekajte. Lebo čím dlhšie zostanete, tým viac sa to podpíše na vašom zdraví. So sebou by ste si mohli pribaliť aj depresie, problémy so spánkom, úzkosti a vysoký krvný tlak a nadváhu.

nuda v práci z vás môže urobiť alkoholičku.
nuda v práci z vás môže urobiť alkoholičku.
Shutterstock

Nuda z vás spraví alkoholičku

Že sa na vás podpíše práca v strese a od nevidím do nevidím, s tým asi rátate, ale že vás pripraví o zdravie nuda, s tým počíta len málokto. Pritom predstierať prácu a nerobiť nič býva najťažšie. Rovnako ako dookola opakovať tú istú činnosť alebo pracovať bezcieľne. Extrémna nuda môže zvýšiť riziko srdcového ochorenia alebo mozgovej príhody. A ešte sme neskončili. Jedna štúdia naznačila, že ak sa sťažujete na nudu, pravdepodobnosť, že zomriete mladé stúpa. Zákerné je, že vás nezabije to, že nemáte do čoho pichnúť, ale spôsob, akým si to v živote budete chcieť vynahradiť. Ľudia, ktorých nebaví práca hľadajú extrémne zážitky alebo sa utápajú v alkohole a drogách.

Čítajte viac:

Žena, ktorá vám ukáže pravdu: Vyskúšali sme schopnosti liečiteľky...a bol to poriadny šok!

Zasiahla vás depka? Žiadny strach, s týmito pomocníkmi nad ňou rýchlo zvíťazíte!

Tropický raj: Toto miesto vás svojou krásou uchváti!

Skutočný príbeh, z ktorého vás zamrazí: Môj úraz bol varovaním...

Návod na malý detox: Byť ako znovuzrodený