Základom je čistenie a tonizácia

Zanedbávať zmiešanú a mastnú pleť sa nevypláca. Zvýšená produkcia mazu a upchávanie pórov totiž stoja len na samom začiatku reťazovej reakcie, ktorej výsledkom sú zapálené a bolestivé vyrážky či zväčšené póry. Problematická pleť potrebuje špecifickú kozmetickú rutinu, v ktorej nebudú chýbať prípravky s osvedčenými aktívnymi látkami, ako sú kyselina salicylová, olej z austrálskeho čajovníka a ZINCIDONE. Tie vďaka svojim antibakteriálnym a antiseptickými vlastnostiam dezinfikujú pleť, zmierňujú zápalové procesy, znižujú nadmernú tvorbu kožného mazu a zabraňujú ďalšiemu upchávaniu pórov. Rannú aj večernú hygienu je vhodné začať dôkladnou očistou pleti pomocou hĺbkovo umývacieho gélu na tvár. Pleť zbaví nečistôt, viditeľne stiahne póry a podporí regeneráciu a upokojenie pleti. Ak sa líčite, na večerné odlíčenie použite čistiaci gél, ktorý šetrne odstraňuje make-up aj ostatné nečistoty. Po umytí a vysušení pokožku ešte dočistite pleťovou vodou, ktorá ju osvieži a tonizuje.

Upokojujúca pleťová voda, Acneclear, Dermacol, 4,49 eur / 200 ml
Upokojujúca pleťová voda, Acneclear, Dermacol, 4,49 eur / 200 ml
Zdroj: DERMACOL

Bez hydratácie to nepôjde

Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že kvôli zvýšenej produkcii mazu treba mastnú pleť „vysušovať“. Opak je však pravdou. Dehydrovaná pleť vedie ešte k zvýšeniu produkcie kožného mazu, čím sa pokožka snaží vytvoriť si ochrannú bariéru. Preto treba používať produkty s obsahom hydratačných zložiek a zároveň látok schopných tvorbu kožného mazu redukovať a stabilizovať. Na bežnú dennú aj nočnú starostlivosť postačí hydratačný gél – krém s olejom z austrálskeho čajovníka. Ak vás však trápia výrazné póry a akné, odporúčame novinku Dermacol - ľahučký gél-krém Acneclear, ktorý účinne upravuje tvorbu kožného mazu a vzhľad kožných pórov. Zloženie s obsahom vitamínu E, B3, alantoínu, panthenolu a BIO argánového oleja zlepšuje štruktúru problematickej pleti a pri pravidelnom používaní redukuje počet vyrážok až o štvrtinu. Gélová textúra so sviežou uhorkovou vôňou dobre sa vstrebáva a pleť nezaťažuje, takže prípravok môžete používať ráno aj večer namiesto krému alebo ako sérum.

Gél-krém na redukciu pórov Acneclaer, Dermacol, 6,99 eur/50 ml
Gél-krém na redukciu pórov Acneclaer, Dermacol, 6,99 eur/50 ml
Zdroj: DERMACOL

Špeciálne aj SOS riešenia

Okrem každodennej starostlivosti si jeden až dvakrát do týždňa doprajte pleťový peeling s jojobovými čiastočkami a chladivým mentolom, ktorý z pleti odstraňuje mastnotu, čierne bodky a odumreté kožné bunky. Pokračujte sťahujúcou pleťovou masku s ílovou zložkou a kombináciou rastlinných výťažkov, ktorá príjemne chladí, upokojuje podráždenie a sťahuje. Nenechajte sa odradiť, ak sa aj napriek pravidelnej starostlivosti na vašej pleti objaví vyrážka. Na „akútny zásah“ majte vždy po ruke lokálny gél, ktorý problematické miesto hĺbkovo čistí, potlačí zápalové procesy a zredukuje začervenanie. Ak sa líčite, nahraďte bežný make-up tónovacím make-upom s korektorom, ktorý prekryje lokálne nedostatky a zároveň zmatní pleť. Neupcháva póry a potláča tvorbu akné.

Pleťový peeling s jojobou Acneclear, Dermacol, 4,99 eur / 150 ml
Pleťový peeling s jojobou Acneclear, Dermacol, 4,99 eur / 150 ml
Zdroj: DERMACOL