Miestom, kde nedotknutá pleť bez make-upu a filtrov nachádza stále viac porozumenia, sa stáva aj samotný Instagram. Ženy s nadšením zdieľajú príbehy a posty plné osvedčených tipov starostlivosti o pleť, ktorej nový nádych akoby priniesla samotná pandémia.

Vnímanie pleti v online dobe

Súčasná situácia nám do životov priniesla množstvo online schôdzok. Deň čo deň sa na seba pozeráme cez web kameru, čo nás núti k nadmernému hodnoteniu pleti, čo v nás evokuje zbytočný psychický nátlak. Z nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnila značka FOREO v spolupráci s marketingovou spoločnosťou OnePoll UK1, vyplynula skutočnosť, že až pätina žien vo veku od 18 do 34 rokov vstáva pred každým video hovorom skôr len preto, aby si stihli skrášliť svoju pleť. Oveľa zarážajúcejší je však fakt, že až 40 % opýtaných počas online schôdzok vypína kameru, pretože nie sú spokojní s tým, ako vyzerajú.

Spôsob vnímania samého seba v podmienkach dnešnej spoločnosti je alarmujúci – mnohí sa cítia izolovane, nevedia si poradiť so svojimi kožnými problémami, a mnohí dokonca zvádzajú každodenný boj s nerealistickými štandardami virtuálnej „dokonalej krásy".

Ak chcete dosiahnuť zdravú a krásnu pleť, potom by ste sa podľa švédskej beauty-tech značky FOREO mali riadiť týmito 3 hlavnými krokmi:

1. Do krásy treba investovať

Keďže na našu pleť dennodenne útočí množstvo škodlivých vplyvov od smogu, cez stres až po silné slnečné lúče, je dôležité sa o ňu pravidelne starať. Dbať by ste preto mali na rannú aj večernú beauty rutinu, ktorej súčasťou by okrem kozmetických prípravkov mali byť aj šikovné smart pomôcky, vďaka ktorým docielite výsledky ako z profesionálneho kozmetického salónu. Starostlivosť o pleť tak môžete vykonávať ako skutočná odborníčka, a navyše ju hravo zvládnete aj popri iných obľúbených činnostiach, napríklad pri čítaní knihy. Skvelým príkladom je FOREO UFO 2, pleťový prístroj, ktorý je vybavený termo funkciou, kryoterapiou, širokou škálou LED svetiel a T-sonic pulzáciami. Pleť vďaka nim nielen omladí, spevní a rozjasní, ale poradí si aj pri prejavoch akné a so zjednotením tónu pleti. Okrem toho pleti zaistí lepšie vstrebávanie živín z následne nanesených kozmetických produktov.

2. Buďte za svoju pleť vďačná

„Byť vďačná za svoju pleť môže znieť ako klišé, ale v skutočnosti vás tento pocit naplní sebaláskou, rozžiari vás zvnútra a nakoniec sa usadí priamo vo vašej tvári. A keď sa cítite sebavedome, je priam nemožné prehliadnuť energiu, ktorá z vás vyžaruje. My a naša pleť sme jednoducho jedineční, tak sa majme radi a prestaňme sa porovnávať s ostatnými. Prekvitať totiž budeme len vtedy, ak prijmeme svoju individualitu," radí popredná trénerka Lucy Sheridan.

3. Doprajte pleti kvalitné čistenie

Vďačnosť je skvelý spôsob, ako žiariť zvnútra. Dôležité je však zaradiť do svojej každodennej starostlivosti o pleť aj kvalitné produkty, ktoré jej zabezpečia hĺbkové čistenie. Ideálnym pomocníkom je v tomto prípade sonický prístroj FOREO LUNA 3, ktorý môžete používať v kombinácii s akýmkoľvek čistiacim kozmetickým produktom. Odstráni až 99,5 % nečistôt a baktérií a okrem toho zlepšuje krvný obeh, čím podporuje aj prirodzený jas pleti.

Ilustračné foto
Zdroj: FOREO

Produkty FOREO sú k dispozícii na Foreo.com, Notino.sk a v parfumériách Douglas.