Rozhodne nie ste sama a máme pre vás jednoduché riešenie: multimasking! Prečítajte si viac o tejto metóde.

Metóda multimaskingu spočíva v aplikácii niekoľkých druhov pleťových masiek na rôzne časti tváre, podľa ich potreby. Najčastejšia je kombinácia čistiacej masky, ktorá dokáže zbaviť mastnejšiu oblasť T-zóny nielen prebytočného mazu, ale aj čiernych bodiek. Na suché miesta, predovšetkým na líca, je potom vhodné naniesť hydratačnú masku, ktorá dodá pleti potrebnú výživu a vzpruží ju.

Podobne môžete kombinovať ďalšie druhy masiek, ako sú rozjasňujúca, vyhladzujúca, detoxikačná alebo napríklad proti únave. Danú masku vždy naneste na tú časť tváre, ktorá ju najviac potrebuje. Pri nanášaní sa vyhnite oblasti okolo očí, ak však nepoužívate špeciálnu masku, ktorá je pre citlivú pokožku okolo očí určená.

Môže sa stať, že sa čas pôsobenia pri jednotlivých maskách bude líšiť. Pokiaľ je to o pár minút, nič sa nestane, ak masku s kratšou dobou pôsobenia necháte na pleti o niečo dlhšie. V prípade, že je rozdiel v desiatkach minút, použite na odstránenie masky z jednotlivých častí tváre malý uterák, ktorý namočíte v teplej vode a dôkladne vyžmýkate.

Pokiaľ s multimaskingom začínate, vyskúšajte čistiaci ílové masky Pure Clay od L'Oréal Paris, ktoré obsahujú okrem kombinácie účinných ílov aj ďalšie zložky, ako sú napríklad výťažok z morských rias, aktívne uhlie alebo eukalyptus. Môžete si vybrať zo štyroch druhov: zelená zmatňujúca, čierna detoxikačná, červená vyhladzujúca a modrá proti nedokonalostiam.