Ide o magický proces, ktorý sa každoročne opakuje a podnecuje aj nás k vytiahnutiu farebných a pastelových kúskov z nášho šatníka. Už niekoľko sezón sú totiž symbolom jarného šatníka práve jemné pastelové farby, no vítané sú aj akékoľvek výrazné prvky, ktoré rozžiaria váš outfit.

Aké sú ideálne topánky na jar?

Topánky sú vo všeobecnosti veľmi dôležitou súčasťou nášho šatníka. Nielenže vplývajú na zdravie našich nôh, ale chránia nás pred vonkajšími vplyvmi. Rovnako však vedia perfektne doladiť outfit, aby sme docielili trendový vzhľad. Medzi najpohodlnejšie topánky patria jednoznačné tenisky, ktoré môžete kupovať v rôznych prevedeniach. Na jar môžete využiť vysoké aj nízke tenisky z rôznych materiálov a v rôznych farebných prevedeniach. Ideálne je siahať po svetlých, prípadne farebných kúskoch. Veľmi trendy je aj zvoliť výrazné ponožky, ktoré môžu dodať vášmu outfitu mladistvý vzhľad a zároveň sú aj z praktickej stránky dôležité.

Ďalším skvelým tipom na pohodlné topánky na jar sú určite dámske mokasíny. Tieto topánky sú nesmierne variabilné a ideálne je ich kupovať v neutrálnych farbách a z kvalitného materiálu. Vydržia vám takto až niekoľko sezón a naplno ich využijete k akémukoľvek elegantnému outfitu. Veľmi elegantne vyzerajú klasické čierne, prípadne pudrové mokasíny, ideálne s kovovými doplnkami. Okrem estetickej stránky sa však zamerajte najmä na kvalitu podrážky, šitia a prevedenia a tiež na odolnosť materiálu.

Posledným tipom na skvelé jarné topánky sú takzvané slip-on. Tieto topánky sú nielen pohodlné ale tiež sú aj praktické na bežné nosenie. Ide vlastne o typ topánok medzi mokasínami a teniskami, ktoré sa jednoducho obúvajú aj kombinujú. Ponúkajú ich rôzne renomované značky, dokonca aj v rôznych zaujímavých prevedeniach. Využijete ich rovnako na jar, cez leto aj na jeseň. Je len na vás, ktoré z týchto ideálnych dámskych pohodlných topánok si vyberiete na túto jar!

Ilustračné foto
Zdroj: eobuv.sk.

Aké sú možné kombinácie s týmito topánkami?

Aby bol váš výber ešte jednoduchší prinášame vám prehľad možností, ako viete jednotlivé typy týchto jarných topánok kombinovať. Všetky z týchto topánok sú veľmi variabilné. Najviac zrejme využijete klasické tenisky, ktoré môžete nosiť na elegantný aj športový spôsob. Medzi najuniverzálnejšie kúsky patria jednoznačne jednoduché, jednofarebné kúsky, ktoré na nohe nepôsobia mohutne. Tie využijete naozaj takmer na každodenné nosenie ku každému outfitu. Rovnako sa dajú nosiť po väčšinu roka, takže sa do nich oplatí investovať.

S mokasínami je to trochu náročnejšie, keďže ide o čisto elegantné topánky. Môžete ich kombinovať do ležérnej elegancie a tiež do plne elegantných outfitov. Do športovejších lookov by ste ich však voliť nemali. Ak však na bežné nosenie preferujete skôr jednoduché, minimalistické ouftity – rifle, tričko, sako, kabelka – tak mokasíny sú ideálnou voľbou. Rovnako sú ideálne pre dámy, ktoré do práce musia chodiť výlučne elegantne oblečené. Takéto topánky sú totiž omnoho pohodlnejšie ako opätky, no pritom vykonávajú rovnakú službu a sú nesmierne trendy a nadčasové.

Slip-ony sú, ako sme už spomenuli, niečo medzi teniskami a mokasínami. Ide však o druh topánok, ktoré viete vyladiť aj do elegantnejšie outfitu. Veľa závisí však predovšetkým od toho aký model zvolíte, preto by ste mali byť pri výbere poriadne ostražití. Nech už si vyberiete ktorékoľvek zamerajte sa predovšetkým na to, aby boli v správnej veľkosti a z kvalitného materiálu. Tak ich vynosíte určite, pretože budú pre vás pohodlné.