Krásna a veľká svadba je sen mnohých žien

Ako by aj nie. Už od malička pozeráme rozprávky, kde si udatný mladík musí svoju vyvolenú zaslúžiť. Prekoná každú nástrahu, odolá drakovi, zaženie urodzeného nápadníka, ktorého jeho milá nemiluje. Koniec dobrý, všetko dobré. Aké romantické.
Keď vyrastieme z rozprávok, začneme sledovať romantické filmy, ktoré sa od rozprávok v mnohom nelíšia. Chýba snáď iba ten drak. Keď príde na zásnuby, naše oko pri televíznej obrazovke nezostane suché.
Muž si žiadosť o ruku dlho a starostlivo plánuje. Keď nastane deň D, pozve partnerku do reštaurácie, v ktorej sa dohovoril s kuchárom a zásnubný prstienok nechal schovať do dezertu alebo na dno pohára s prípitkom.

Ako prebiehajú zásnuby v skutočnosti?

Zásnuby nezahŕňajú len samotnú žiadosť o ruku s prstienkom a kyticou bielych kvetov v ruke. Ešte nedávno išlo o veľkú rodinnú oslavu, ktorá mala svoje pravidlá. Otec nevesty vtedy oznamoval zasnúbenie tak, že zacinkal lyžičkou na pohár a všetkým zúčastneným oznámi tú krásnu novinu. Dnes sa od tohto upúšťa. Ako prebiehajú zásnuby krok za krokom?

Najskôr si musíte nájsť toho pravého partnera

Láska je krásna vec, obzvlášť, keď ju zdieľate s inteligentným a milým partnerom a na svet sa pozeráte rovnakými očami. Keď začnete premýšľať o spoločnej budúcnosti, skúste si predstaviť, ako spolu budete vychádzať napríklad za 20 rokov. Máte do budúcnosti rovnaké plány? Naozaj sa milujete?

Ste pripravení vzdať sa slobody?

Svadba je veľká vec a záväzok na celý život. Ste na taký dôležitý krok obaja pripravení? Ste ochotní spolu prekonávať všetky skúšky, ktoré vám život pripraví?

Ilustračné foto
Zdroj: www.sperky-a-diamanty.sk

Teraz prichádza na rad zásnubný prsteň

Keď príde na zásnuby, mala by žena dostať od svojho snúbenca zásnubný prsteň a kyticu bielych kvetov. Predtým dostávali prsteň aj muži, dnes už to tak väčšinou nie je a žena svojmu snúbencovi odovzdá iný osobný darček.

Zásnubný prsteň bude žena nosiť celý život, preto by mal byť nielen krásny a ideálne zodpovedať jej predstavám, ale tiež kvalitný. Nevyplatí sa na ňom šetriť, pretože ho bude nosiť dlhé roky.

Nenašli ste žiadny, ktorý splnil ako vaše predstavy, tak sny vašej milej? Potom si môžete nechať vyrobiť zásnubný prsteň na zákazku. Musíte ale počítať s tým, že treba výrobu konzultovať so zlatníkom a tiež nechať prsteň vyrobiť, takže si ho hneď neodnesiete so sebou. Než sa tak ale stane, vymyslite mu skrýšu, kam ho dáte, než ho navlečiete svojej snúbenici.

Náš tip: Investovali ste do prstienka nemalé peniaze? Zdobí ho cenný drahokam? Potom sa určite oplatí prstienok poistiť a dávať si pozor nato, akú naň máte záruku.

Vyberte ten pravý čas na žiadosť o ruku

Takáto žiadosť o ruku sa vyslovuje väčšinou len raz za život, mala by to byť nezabudnuteľná chvíľa pre vás oboch. Buďte kreatívni, všetko naplánujte do najmenšieho detailu, vrátane času a miesta, kde sa spýtate partnerky, či si vás vezme. Sú totiž chvíle, kedy sa to naozaj nehodí. Bude to romantická, tradičná alebo originálna žiadosť o ruku?

Náš tip na záver: Buďte pripravení na všetko. Život neplynie tak, ako si ho naplánujeme a situácia sa zo sekundy na sekundu môže zmeniť. Pripravte si aj záložný plán.