Bývalý prezident Donald Trump vo štvrtok oznámil, že jeho bývalá manželka Ivana Trump zomrela vo veku 73 rokov, ale neuviedol žiadne podrobnosti o príčine ani spôsobe jej smrti. S vyjadrením prišiel až v piatok vo večerných hodinách hovorca kancelárie hlavného súdneho lekára v New Yorku. Ten potvrdil správy, že pravdepodobne bez cudzieho zavinenia nešťastne spadla zo schodov a našli ju tak na prízemí doma v jej luxusnom sídle na Manhattane. Zomrela na následky tupého poranenia trupu. 

Za Donadla Trumpa sa vydala v roku 1977, ich vzťah trval do roku 1992.
Zdroj: Profimedia

Americkí zdravotnícke úrady považujú pády za hlavnú príčinu úmrtia ľudí vo veku od 65 rokov a starších. Približne 64 zo 100 000 starších ľudí zomiera v dôsledku náhodných pádov hovoria štatistiky Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb v USA. 

Smútiaca rodina zatiaľ nezverejnila informácie, kedy a kde sa bude konať posledná rozlúčka, ani kde bude Ivana pochovaná. Dcéra Ivanka Trump jej na sociálnych venovala odkaz na rozlúčku a priložila k nemu aj fotky z detstva. „Mám zlomené srdce odchodom mojej matky. Mama bola brilantná, očarujúca, vášnivá a zábavná. V každom svojom konaní stelesňovala silu, húževnatosť a odhodlanie. Žila život naplno – nikdy si nenechala ujsť príležitosť smiať sa a tancovať. Bude mi navždy chýbať a v našich srdciach si navždy zachovám jej pamiatku.“