V roku 2002 sme si ju mohli všimnúť v tínedžerskej dráme Crossroads v hlavnej úlohe s Britney Spears. Hoci Britney strhla všetku pozornosť na seba v pozitívnom i negatívnom zmysle - kritici jej vyčítali, že nevie hrať, - film sa stal kasovým trhákom. Zoë sa vedľajšia úloha vyplatila a filmový svet ju vzal na vedomie. Ďalšie zábery z filmu nájdete v GALÉRII. Klikajte SEM!

Film Crossroads v hlavnej úlohe s Britney Spears, Zoe Saldana a Taryn Manning.
Zdroj: moviestillsdb

Pirátka aj vrahyňa

Strihla si aj menšiu rolu pirátky Anamarie v megaúspešných Pirátoch z Karibiku, ale jej výrazný pohybový talent a pružná postava gymnastky ju priam predurčili na stvárnenie rolí v sci-fi ságach ako Star Trek a Avengers. A odtiaľ už bol len krôčik k hlavnej úlohe v Avatarovi, najlepšie zarábajúcemu filmu v histórii kinematografie. Režisér James Cameron si nemohol vybrať lepšie a Zoë získala za stvárnenie role domorodkyne Neytiri množstvo ocenení.

Zoe Saldana v Colombiane pomstí svoju rodinu.
Zdroj: moviestillsdb.com

Láskou jej života je Talian

Herečka randila 11 rokov s anglickým hercom Keithom Brittonom, v roku 2010 sa zasnúbili no už rok na to sa rozchádzali. Následne rok tvorila pár s hercom Bradleym Cooperom. V roku 2013 stretla lásku svojho života, talianskeho producenta a režiséra Marca Perega, s ktorým má troch synov. Manželia prijali navzájom svoje mená a tak sa volajú Zoë Saldana-Perego a Marco Perego-Saldana. Dvojičky Bowie a Cy prišli na svet v roku 2014 a ďalší synček v roku 2017. V ich domácnosti sa rozpráva anglicky, španielsky aj taliansky.

MFF v Benátkach: Zoe Saldana
Zdroj: Getty Images

Rapídny nárast kíl

Počas tehotenstiev Zoë pribrala cez 30 kg, čo súviselo aj s autoimunitným ochorením štítnej žľazy. Po pôrodoch mala herečka oslabené kĺby a nulovú ohybnosť, cvičenie ju bolelo, preto začala len s chôdzou. Vďaka tomu, že vyradila laktózu a lepok, má chorobu pod kontrolou a svoju šik postavičku má späť. Samozrejme, vďačí za to aj pohybu, tancu a trom huncútom, ktorí svoju mamu nenechajú sedieť ani minútu.

Zoe Saldana pribrala v tehotenstve 30 kg.
Zdroj: profimedia

Len žiadna DIÉTA!

Herečka priznala, že aby schudla, musela najprv zo svojho slovníka vyčiarknuť slovo diéta. Rozhodla sa pre zdravý životný štýl, nie pre chudnutie, a našla si trvalo udržateľný štýl stravovania. Raňajky hviezdy bývajú pekne zelené - najčastejšie je to roztlačené avokádo s nakrájanými paradajkami a vajíčkom.

"Keď sa 4 dni v týždni o seba relatívne dobre staráte, potom môžete pokojne privrieť oči a vychutnať si pizzu alebo rybu s hranolkami." Saldana sa teda väčšinu času stravuje zdravo, aby mohla aj zhrešiť a neodopierať si počas víkendov s rodinou a priateľmi. Keďže jej manžel je Talian, bolo nemožné vzdať sa cestovín, ale celá rodina si zvykla na zdravé náhrady z karfiolovej alebo quinoovej múky. Po tréningu si herečka dopĺňa palivo bielkovinami, pričom za ideálnu považuje kombináciu grilovaného kurčaťa s medom a zázvorom, quinoy a cukety.