Eva Lučeničová, bývalá manželka speváka Roba Pappa, porodila ich malé dievčatko v siedmom mesiaci tehotenstva. Keďže Isabella bola maličká, musela stráviť tri mesiace v inkubátore.

Prvýkrát si ju mohli vziať do náruče asi po mesiaci. „Vážila asi kilo. Prvé dni dostávala iba umelú výživu, keď pribrala päť gramov, bola to výhra,“ povedala svojho času Eva. Robo sa rozhodol po viac ako dvoch rokoch zverejniť aj zábery z domáceho pôrodu partnerky Veroniky.

FOTOGRAFIU Z DOMÁCEHO PôRODU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU

Robo Papp s manželkou a oboma deťmi
Zdroj: https://www.instagram.com/p/ChzR9onKSaX/

,,Veve doma rodila 20 hodín, v rôznych polohách, jedno mali spoločné. Pri každej sa ma držala. Prestriedala všetky miestnosti a všetky polohy, jediné čo nechcela a čo si nevedela predstaviť bola poloha na chrbte s roztiahnutými nohami," opisuje spevák. Zároveň pokračuje v tom, že táto poloha je pre ženy neprirodzená.

,,Polohu na chrbte "vymyslel" Ľudovít XIV, aby videl svoju milenku rodiť. Lekári sa tejto polohy chopili. Nie preto, lebo je najlepšia pre ženu, ale preto aby mali dobrý a pohodlný výhľad, videl som rozhovory s lekármi, kde povedali, že snáď sa nebudú pred rodičkami plazit po kolenách," upozorňuje a zároveň sa skláňa pred všetkými ženami, aké sú silné, ako levice a aký je pôrod zázračný božský okamih.

Odkazuje lekárom a pôrodníkom, aby si uvedomili, že zrodenie nového života nie je lekársky zákrok, ale niečo zázračné a že práve oni majú to privilégium, že boli vyvolení pri ňom asistovať. FOTOGRAFIU Z DOMÁCEHO PôRODU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU.