Pred dvadsiatimi rokmi viedla hitparády, vypredávala štadióny a zarábala ťažké milióny. Na prahu štyridsiatky ju zbavili svojprávnosti, žije pod súdne nariadeným poručníctvom svojho otca, prišla o deti. Nemá kontrolu nad vlastnými financiami ani životom. A vlastne nikdy nemala. Všetko v živote vraj má svoj čas. Detské hviezdy to mávajú v živote komplikované možno práve preto, že predčasne siahli na niečo, čo je určené dospelým – slávu a peniaze, s ktorými mávajú problém nakladať aj zrelé ľudské bytosti, nieto školáci a školáčky. Zvlášť, ak je ich úspech v šoubiznise skôr výsledkom ambícií nenažraných rodičov než ich vlastných.

Britney Jean Spears sa narodila v decembri 1981 v americkom štáte Mississippi a väčšinu detstva prežila v susednom štáte Louisiana. Ide o najchudobnejšie a najzaostalejšie regióny Spojených štátov, ktorým sa hovorí Bible belt alebo pás Biblie. Možno ste sa dovtípili z názvu, že miestni ľudia budú tak trochu „pozadu“ – bigotní, netolerantní a so správnou dávkou pokrytectva. Britney v časoch najväčšej slávy o svojom detstve hovorila ako o idylke v bezpečí nedeľnej školy a cirkevného detského speváckeho zboru. V skutočnosti imidž dobrého južanského „dievčaťa od susedov“ skôr slúžil na odvedenie pozornosti od faktu, že tínedžerku štylizovali do polohy sexsymbolu a obliekali ako lacnú prostitútku.

Pred 20 rokmi viedla hitparády, vypredávala štadióny a zarábala ťažké milióny. Dnes jej život vyzerá celkom inak...
Pred 20 rokmi viedla hitparády, vypredávala štadióny a zarábala ťažké milióny. Dnes jej život vyzerá celkom inak...
Zdroj: Profimedia.sk

Jej rodičia Lynne a Jamie Spearsovci patrili do spoločenskej vrstvy, ktorej Američania opovržlivo hovoria „white trash“, čiže biela špina alebo „špina z karavanov“, možno aj preto, že  rodina istý čas naozaj žila v autodomčeku. Otecko má problém s alkoholom aj vernosťou manželke a absenciu stabilného zamestnania kompenzuje pytliactvom a prevádzkovaním neoficiálneho pohostinského zariadenia na vlastnej terase. Dom Spearsovsov osvetľuje neónový nápis Budlight, čo je najlacnejšie a najnekvalitnejšie americké pivo. Štýlové detstvo, čo poviete? Mamička Lynne je podľa niektorých zdrojov učiteľka, podľa iných matka v domácnosti. V každom prípade kariéra jej staršej dcéry (a neskôr aj mladšej) bola jej zásluha. A jej ambícia.

Pokračovanie na ďalšej strane.