Fanúšikov na sociálnych sieťach vyrušil fakt, že všetci významní členovia kráľovskej rodiny mali ihneď po ruke krásne čierne róby, už pár hodín po smrti Alžbety II.

Ako je to možné?

Veľmi jednoducho. Protokol totiž uvádza jednu zásadnú podmienku. Britská kráľovská rodina má pri cestovaní oproti bežným "smrteľníkom" veľa výhod navyše - ale tiež oveľa viac pravidiel, ktoré musí dodržiavať.

Niektoré z kráľovských cestovateľských tajomstiev, ktoré členovia kráľovskej rodiny dodržiavajú, keď opúšťajú krajinu, prenikli aj na verejnosť, píše portál The Sun.

Pomerne morbídnym cestovateľským pravidlom, ktoré musia dodržiavať, je - vždy si zbaliť čierny outfit. Je to pre prípad, že niektorý člen kráľovskej rodiny zomrie, kým je zvyšok rodiny v zahraničí, aby bolo vidieť, že majú smútočné oblečenie.

Je známy prípad, keď na túto situáciu nebola pripravená káľovná, keď bola ako mladá na turné v Afrike, a práve vtedy jej zomrel otec, ktorý bol kráľom. Čierne šaty jej ale napokon včas dodali. VIAC FOTO z pohrebu nájdete v GALÉRII.