Vyše 156-tisíc fanúšikov, ktorí Viktora sledujú na Instagrame, od augusta minulého roka netrpezlivo čakali na jeho ďalší post. Ten celé mesiace neprichádzal a nebolo jasné, či sa Viktor na sociálnu sieť ešte vráti. Kedysi aktívny hlavne v eko témach neraz priznal demotiváciu a nechuť pokračovať v osvete Slovákov. Ako sa však teraz ukázalo, jeho odmlčanie malo úplne iný dôvod, píše magazín Život.

FOTO VIKTORA V LIETADLE NÁJDETE V GALÉRII

"Pravý dôvod, prečo som sem 7 mesiacov nič nepridal… lebo som sa učil teóriu dopravného pilota. Takmer každý deň, celé mesiace, niekedy od rána do noci, aj mnoho dní po sebe. Popri práci, popri dovolenke, popri blízkych, kamarátoch, vzťahu a už aj popri dieťati. Guľa na nohe, ktorú si tam človek pripol dobrovoľne," objasnil moderátor pauzu od sociálnych sietí.

"Je to tá najťažšia vec, akú som kedy v živote študoval, no dnes som ju na Dopravnom úrade pokoril poslednou 13. skúškou! Nemôžem zatiaľ šoférovať Boeingy, možno ani nikdy nebudem, ale bez týchto skúšok by som na ne nikdy nemohol ani pomýšľať." Obrovský úspech má však pre Viktora veľmi trpkú príchuť.

"Štúdiom ma totiž sprevádzal jeden z najskúsenejších inštruktorov a pilotov, muž, ktorý ma skúšal pri získaní licencie súkromného pilota. Kamarát Majo Oravec tragicky zahynul predvčerom pri Trenčíne. Jemu by smerovala jedna z prvých správ, že sa mi to podarilo," priznal zdrvený moderátor. "Hoci stále nemôžem uveriť, že si ju už nikdy neprečíta, môj dnešný úspech venujem jeho pamiatke, s ktorou sa mi už navždy bude spájať. Slovenské letectvo prišlo o časť svojej duše, ale on z našich duší nikam neodchádza. Majo, Rasťo, Maroš, Roman….modré nebo navždy!" odkázal Viktor svojim kamarátom, obetiam stredajšej tragédie.

FOTO VIKTORA V LIETADLE NÁJDETE V GALÉRII