Umeniu a hudbe sa mladá speváčka Stefi venuje odmalička. Vážna choroba ju zastihla, keď mala len 21 rokov a našliapnuté na skvelú kariéru. Správy o tom, že jej zistili Hodgkinov lymfóm v druhom štádiu, prišli naraz s prvým videoklipom Holubička. A tak sa rozhodla, že k okoliu bude otvorená. „Vypadané vlasy, obočie, mihalnice ani parochňu jednoducho nezakryješ. V tom období sa mi začalo ozývať mnoho onkopacientov alebo ich príbuzných. Snažila som sa byť pre nich oporou a, naopak, keď som bola ja slabá po chemoterapii, podporovali oni mňa,“ spomína Stefi, ktorá sa obklopila pozitívnymi ľuďmi v reálnom živote aj na sociálnych sieťach.

Vážna choroba Stefi zastihla, keď mala len 21 rokov.
Zdroj: Archív S.Š.

Veselú hudbu, ktorú miluje, neprestala robiť ani počas choroby, práve naopak, dodávala jej kopu energie a optimizmu. „Ni­kdy som nechcela robiť smutné pesničky o zlomenom srdci či šikanovaní, hoci aj tieto veci som prežila. Ľudia sa chcú na festivale zabaviť a nie plakať. Žánre, ktorým sa venujem, sú odrazom mojej povahy. Čiže hlavne s úsmevom na tvári,“ vraví speváčka, ktorú môžete poznať z diskotékových verzií ľudoviek ako A ja taká dzivočka, Katarína či Šaľena ja bula.

Stefi je veselá kopa a taká je aj jej hudba.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Cd6Lz06I2_D/

Spevom sa živí od 16 rokov a aj vďaka chorobe už vie, že nič z toho, čo vďaka úsiliu a talentu dosiahla, nemôže brať ako samozrejmosť. „Uvedomila som si, aký to je dar mať v diári termíny na vystúpenie a navyše fyzicky vládať, nahodiť sa, ísť, odspievať a zabaviť publikum. Hudba aj spätná väzba od publika je forma terapie, ktorá ma dobíja na sto percent,“ hovorí s pokorou v hlase, no priznáva, že ako mladé dievča s vlasmi po zadok ju veľmi zlomilo, keď o ne pri chemoterapii prišla. Nad rakovinou sa jej vtedy podarilo zvíťaziť, no, žiaľ, nie nadlho.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.