Tento rok sa kvôli pandemickým opatreniam, žiaľ, musí zaobísť bez slávneho Plesu v opere. Ten bol na Slovensku každoročne najsledovanejšou udalosťou začiatku roka. V živej pamäti však ešte aj dnes máme niektoré večerné róby, ktoré po minulé roky vyvovali najväčšie ohlasy. Mnohé boli originálne, extravagantné či dokonca netradičné. Poďte sa s nami pozrieť na nezabudnuteľné šaty, ktoré vyvolali najviac vášnivých reakcií. 

Ivana Gáborík

Pred rokom ešte tehotná Ivanka Gáborík doslova žiarila v prekrásnej bielej róbe s perličkami a dlhokánskou vlečkou.  Bývalá tanečnica vyzerala ako hollywoodska diva a jej šaty sa rozhodne zapísali k najkrajším, aké kedy na Plese v opere boli odprezentované.

Ivana Gáborík
Ivana Gáborík
Zdroj: Ples v opere

 

Lucia Hablovičová

Bývalá modelka Lucia Hablovičová je každoročne ozdobou plesu.  V roku 2017 však všetkým prítomným doslova vyrazila dych v originálnej róbe od svojho dvorného návrhára Borisa Hanečku. Tá niesla prvky pánskeho fraku, ktorý Lucia doplnila štýlovým cylindrom. 

Lucia Hablovičová
Lucia Hablovičová
Zdroj: Archív

 

Tatiana Rosová

Najväčšie vášne na Plese v opere v roku 2015  vyvolala bývalá starostka bratislavského Starého Mesta Tatiana Rosová. Boli skôr rozpačité než obdivné, keďže jej róba s bažantom na pleci od návrhára Róberta Vrzalu pripomínala karnevalový kostým. Odvaha sa však nositeľke uprieť nedá. A rozhodne bola v tom roku najkomentovanejšou dámou plesu.

Tatiana Rosová
Tatiana Rosová
Zdroj: Archív

 

Tamara Šimončíková Heribanová

Svoju lásku k ľudovým krojom a tradíciám pretavila spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová aj do svojej plesovej róby. V roku 2017 upútala pozornosť šatami, ktoré vyzerali ako ľudový kroj. Mali bohaté výšivky typické pre Podpoľanie a Očovú a Tamara sa vyjadrila, že naše kroje sú v podstate slovenské haute couture. Rozhodne tak patrila na plese k neprehliadnuteľným dámam.

Tamara Šimončíková Heribanová
Tamara Šimončíková Heribanová
Zdroj: Archív

Pozrite si ďalšie originálne a nezabudnuteľné róby z minulých ročníkov Plesu v opere v našej FOTOgalérii.