Kráľovská rodina je dobrý biznis, takže na narodení Harryho bábätka sa priživili aj stávkové kancelárie. Hádalo sa meno vnučky princeznej Diany. Ľudia tipovali dokonca aj Oprah! Napokon sa to však s menom dosť zamotalo.

Tiež si tipla?

Na celonárodnom špekulovaní sa zabávala aj samotná Meghan, ktorá stávky publikovala aj na svojom Instagrame.  Vidno, že mala prehľad.  Keby chcela, mohla výsledky lotérie ovplyvniť. Vlastne to aj spravila, pretože dcérku zároveň pomenovala, ale nepomenovala podľa odhadov.

Na prvej priečke tipujúcich viedla, ako inak, Diana. Medzi menami sa však objavovala dokonca Oprah vzhľadom na nedávne kontroverzné interview, ktoré nahnevalo Harryho rodinu, no manželom zabezpečilo celosvetový záujem.

Vojvoda zo Sussexu prirovnáva mediálnu poľovačku na Meghan so situáciou svojej mamy. Dokonca tvrdí, že za smrť lady Di sú zodpovední novinári.
Zdroj: Profimedia

Samozrejme, často sa tipovalo aj meno Alžbeta. Ako pokus o udobrenie babičky, ktorú rozhovor dvojice a dištancovanie sa od kráľovských povinností poriadne naštvali. 

Pomenovali ju prezývkou

Vyšli tipy? Vlastne sčasti áno. Bábätko je Lilibet Diana. Zdrobnene sa jej nebude hovoriť Di ako kedysi jej babke, ale Lili. Paradoxne, takmer princeznička, ktorá sa narodila v Santa Barbare, je teda vlastne Alžbeta. Ide totiž o domácku prezývky anglickej kráľovnej. Vznikla, keď Elizabeth bola ešte len batoľa a nevedela správne vysloviť svoje meno. Lilibet ju začal volať otec, kráľ Juraj, ktorý napodobňoval pokusy dcéry. Ujalo sa to, v dospelosti takto kráľovnú oslovoval aj jej manžel, nedávno zosnulý Philip. Preto toto oslovenie môže v kráľovne vyvolávať rôzne emócie, keďže išlo o veľmi osobnú prezývku, ktorou ju s láskou v súkromí posledné roky oslovoval práve jej milovaný manžel. 

Princ Philip mal pre kráľovnú Alžbetu špeciálne oslovenie.
Zdroj: instagram @theroyalfamily

Nuž, malá Lili obe tipované mená teda dostala aj nedostala. Otázne je, či stávkové kancelárie uznajú Lilibet ako  Alžbetu.  A Dianu tiež, keďže bola až druhá v poradí.

Kráľovná nie, prezidentka možno

Podľa odborníkov na kráľovskú rodinu malo meno súvisiace s Alžbetou zafungovať biela vreckovka od manželov smerom k britskej monarchii. Zmierlivé gesto za ich počínanie z posledných mesiacov. Napriek tomu to na Alžbetu asi veľký dojem neurobilo, lebo Buckinghamský palác zareagoval vlažne: „Kráľovná, princ z Walesu a vojvodkyňa z Cornwallu a vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgeu boli informovaní a sú touto správou potešení,“ znelo oficiálne vyhlásenie.

Nuž, nečudo. Meno pravnučky je taká pocta - nepocta. Ešte, že je jasné, že novonarodená Lilibet sa kvôli  rodičom na britský trón rozhodne neusadí. Pretože panovníčka, čo má namiesto mena prezývku, to by asi na konzervatívnych Britov bola silná káva. Na druhej strane, vďaka tomu, že sa Alžbetina pravnučka narodila v Kalifornii, ako občianka USA môže byť raz americkou prezidentkou! 

Páči sa vám meno Lilibeth-Diana, ktoré vybrali Meghan a Harry dcérke?