Ešte predtým, ako spoznali jeho tvár, svoj hlas prepožičal slovenskému Harrymu Potterovi. Marek sa však z dabingového herectva presunul aj na televízne obrazovky a ako sympatického "tatuša" Tomáša si ho ihneď všetci zamilovali. 

,,K herectvu som sa dostal cez dabing, ktorému sa venujem od detstva. Ako dieťa som navštevoval rôzne dramatické krúžky a neskôr som mal aj menšie úlohy v televíznych seriáloch," prezradil svojho času pre portál Refresher. 

Z Mareka sa 3. decembra 2021 stal otec, spolu so snúbenicou Terkou Bizíkovou majú dcérku Olíviu. Rodinka si tak užíva nový zmysel života.

Fanúšikovia ho zvyknú prirovnávať k Ryanovi Goslingovi, on sám to ani nepopiera. ,,Tak, istá podobnosť tam asi je. Ako hovoria moje kamošky, tak máme rovnako blízko oči pri sebe a mohol som dopadnúť aj horšie, takže som s tým v pohode," hovorí so smiechom. 

Sám ale našiel niekoho, na koho sa podobá ešte o čosi viac. ,,Toto nie som ja! Strašidelné,“ napísal na Instagrame a pridal fotku brazílskeho DJ-a. André Baêta je mu naozaj veľmi podobný, posúďte sami, jeho fotografie nájdete v našej galérii.