Písal sa rok 2002 a na Univerzite St. Andrews v Škótsku, ktorú navštevovali princ William aj vtedy ešte neznáma študentka Kate Middleton, sa konala módna prehliadka. Na predvádzacom móle sa objavila aj Kate v extravagantných šatách, ktoré viac odhaľovali, než zakrývali. Princa, ktorý sedel v hľadisku, práve na tejto akcii Kate prvýkrát zaujala a vraj z nej nemohol spustiť zrak. Na prvý pohľad obyčajné šaty tak zohrali významnú rolu v ich príbehu lásky.

 

Šaty, ktoré mala na sebe Kate v čase, keď spoznala svojho budúceho manžela.
Šaty, ktoré mala na sebe Kate v čase, keď spoznala svojho budúceho manžela.
Zdroj: Archív


Šaty navrhla vtedy len začínajúca dizajnérka Charlotte Todd ako súčasť svojej školskej práce pod názvom „Umenie zvádzania“. Charlotte po rokoch priznáva, že Kate vtedy vôbec nepoznala a ani priamo ona nerozhodovala, ktoré šaty bude predvádzať. Napriek tomu je nadšená, že svojou troškou práve ona možno prispela k manželstvu kráľovského páru. „Každý hovorí, že ich romanca sa začala práve na tejto módnej prehliadke, takže malá časť mňa bude navždy súčasťou kráľovskej histórie. Je to šialené,“ priznáva nadšene návrhárka.

Kate je dnes trojnásobnou mamou s vycibreným módnym vkusom.
Kate je dnes trojnásobnou mamou s vycibreným módnym vkusom.
Zdroj: Profimedia


Odvážne šaty, ktoré stáli pôvodne menej než 50 britských libier, sa v aukcii v roku 2011 predali za neuveriteľných 125 tisíc dolárov. Na aukcii boli vystavené medzi haute couture šatami, ktoré nosila princezná Diana, či spodnou bielizňou vojvodkyne Wallis Simpson. Dizajnérka Charlotte Todd to považuje za ohromnú česť, i keď to bolo zjavne prvý a posledný krát, čo si Kate Middleton obliekla nejaký kúsok z jej dielne.

Viac fotiek Kate zo študentských čias nájdete v našej FOTOgalérii.