Za posledných 50 rokov si ikona menom Dolly Parton vybudovala veľmi silné impérium vo svete zábavného priemyslu, ktorý zahŕňa aj Dollywood, zábavný park a produkčnú spoločnosť.  Jednoducho nezastaviteľná Parton.

Ale pokiaľ ide o jej súkromný život, zdá sa, že jediné, čo je nezastaviteľné, sú otázky, ktoré ho obklopujú.

"Vyrastal som vo veľmi chudobnej rodine bez materiálnych vecí," pripomenula speváčka v publikácii People. Ako myslela tým veľmi chudobní?

No tak, že jej otec musel zaplatiť lekárovi, ktorý v roku 1946 pomohol priviesť na svet jej štvrtého surodenca, len  s vreckom kukuričného krmiva, pretože peniaze naozaj nemali.

Dolly to mala v živote veľmi zložité, ako už to vo svete chodí, jediným spôsobom ako zabudnúť na krutý osud bolo, že jej život sprevádzal hlboký vzťah s Bohom. Začala spievať v rôznych kresťanských zboroch.

V roku 1966  sa Dolly zasnúbila a hneď na to aj vydala za manžela, s ktorým tvorí manželský pár dodnes, Carla Thomasa Deana. Odvtedy môžeme datovať aj úspešnú kariéru tejto legendy a vznik dvoch povestí, ktoré zaujíma celý svet.

Prečo Dolly nikdy nehovorila o svojich tetovaniach? Prečo nikdy nespomenula vzťah so ženou? Podľa slov Parton, pretože to nebolo potrebné.

Až v roku 2017 v knihe s názvom Dolly on Dolly zodpovedala, ako sa majú veci v skutočnosti. Pripisovaný vzťah s jej dlhoročnou priateľkou Judou Ogleovou a tetovania. V knihe Dolly jasne vysvetlila, že nikdy nepodviedla svojho manžela a priateľstvo s Judou bolo pre ňu príliš cenné, aby stvárala takéto hlúposti.

Čo sa týka tetovaní, po tele má speváčka rôzne fliačky a jazvy. Na to, aby ich zakryla, rozhodla sa pre tetovania v podobe rozletených motýlov.