Talentovaná speváčka púta pozornosť posledné roky nielen svojou hudobnou kariérou, ale aj súkromným životom. A dnes šokovala všetkých prehlásením, ktorým si mení život od základov. A týka sa to jej pohlavia a celkovým postojom k sebe samej. Demi Lovato sa vo veku 28 rokov rozhodla zmeniť pohlavie a všetko vysvetlila v krátkom videu na sociálnych sieťach.  „Chcem využiť tento okamih a podeliť sa s vami o niečo veľmi osobné. Uplynulý rok a pol som sa venovala uzdravovaniu a pracovala na sebareflexii. A prostredníctvom tejto práce som dospela k záveru, že odteraz sa budem identifikovať nonbinárne. Vďaka tomu budem oficiálne meniť svoje oslovenie na „oni“,“ uviedla vo videu. Nonbinárna osoba sa neidentifikuje ani s mužským ani ženským pohlavím. Preto to oslovenie "oni" či "ono". „Najlepšie to predstavuje plynulosť, ktorú cítim vo svojom rodovom vyjadrení, a umožňuje mi cítiť sa najautentickejšie a najpravdivejšie voči osobe, o ktorej viem, že som, a ktorú stále objavujem." Pozrite si celé vyjadrenie, ktoré speváčka poskytla:

To sa okamžite stalo senzáciou a získalo si popularitu aj vďaka tomu, že ním odštartovali novú sériu podcastov „4D with Demi“, kde si budú pozývať rôznych hostí a diskutovať tie najhorúcejšie témy súčasnej spoločnosti a životného štýlu. Mali to naozaj dobre premyslené a na nové oslovenie si tak budeme musieť zvykať v prípade Demi. „Robíme to pre všetkých tých, ktorí nie sú schopní deliť sa o to, kým naozaj sú, aj so svojimi najbližšími,“ vysvetlili svoj zámer. 

Demi Lovato oznámila svetu, že sa považuje za nonbinárnu osobu.
Zdroj: Getty Images

V šoubiznise sa k nonbinárnemu pohlaviu otvorene priznáva hneď niekoľko hviezd. V roku 2019 to potvrdil napríklad aj úspešný britský spevák Sam Smith.