Módny charitatívny večer v Metropolitnom múzeu v New Yorku patrí už niekoľko rokov k najsledovanejším udalostiam roka a každoročne si ho nenechajú ujsť mnohé celebrity. A vždy je to prehliadka pútavých outfitov z dielne svetových dizajnérov, ktorí vytvoria kreácia špeciálne pre tento večer v danej téme večera. Tento rok znie: "Gilded glamour" ("Pozlátený pôvab"). Preto môžeme očakávať outfity inšpirované americkou históriou a kultúrou, keďže pár dní na to Metropolitné múzeum otvorí brány výstavy "In America: An Anthology of Fashion“ (V Amerike: Antológia módy).

A výnimkou zrejme nebude ani Kim Kardashian, ktorá sa to zrejme chystá rozbaliť vo veľkom. Počas posledných týždňov fanúšikovia prišli s teóriou, že 41-ročná hviezda z reality show by mohla mať na sebe ikonické trblietavé šaty telovej farby, ktoré patrili Marilyn Monroe. A to nie hocijaké, ale jedny z najslávnejších. Herečka ich mala na sebe, keď slávne zaspievala „Happy Birthday“ prezidentovi Johnovi F. Kennedymu v roku 1962.

Šaty navrhol Bob Mackie a ušil ich Jean Luis pre herečku na charitatívnu udalosť 19. mája 1962 na počesť 45. narodenín prezidenta Johna F. Kennedyho v Madison Square Garden v New Yorku. Počas akcie vystúpila na pódium a slávne zaspievala "Happy Birthday, Mr. President“ prezidentovi.

Šaty Marilyn Monroe sa predali za 4.8 milióna dolárov.
Zdroj: Profimedia.sk

Klebety sa začali na premiére novej série The Kardashians začiatkom apríla, keď dostala otázku ohľadom outfitu na Met Gala a či sa spolu s priateľom Peteom Davidsonom vôbec zúčastnia. "Nie som si istá," povedala Kim pre Access Hollywood. „Budete si musieť počkať a zistiť. Myslím, že nad tým ešte stále špekulujeme." Potom priznala, že jej účasť na tohtoročnom podujatí je stále neistá, práve kvôli jej špeciálnemu outfitu. "Naozaj záleží, či sa zmestím do mojich šiat, takže dúfam, že pôjdem," vysvetlila Kim. "Myslím, že to bude na poslednú chvíľu, pretože sa to nedá prispôsobiť, takže sa do toho musím presne zmestiť." 

Neskôr v sobotu 23. apríla, zaľúbencov Kim a Peta videli v Orlande na Floride, kde navštívili známe múzeum Ripley's Believ It or Not!, kde sú uložené Marilynine šaty. Podľa magazínu The Sun tam strávili viac ako tri hodiny.  Múzeum Ripley's zakúpilo šaty na aukcii 17. novembra 2016 za neuveritelných 4.6 milióna dolárov, čo z nich robí najdrahšie šaty na svete. Ak bude mať Kim na Met Gala naozaj oblečené Marilynine šaty, jej komentár, v ktorom povedala, že jej šaty nemôžu byť ušité a upravené na mieru, dáva celkom zmysel.

Šaty sú vystavené múzeu v Orlande.
Zdroj: Profimedia

Nechajme sa teda prekvapiť, v čom Kim dorazí. Každopádne, určite to bude veľkolepé a jedinečné, ako to už u nej chodí. Zatiaľ si môžete pripomenúť v našej FOTOgalérii, v akých extravagantných lookoch sa už objavila a tiež ikonické šaty Marilyn. 

Oblečie si Kim podľa vás šaty Marilyn Monroe?