O vážnom zdravotnom stave Karla Gotta (80) sa pošúškáva už dlhší čas. Aby sa predišlo zbytočným špekuláciám, rozhodol sa celú situáciu objasniť v obšírnom príspevku, ktorý adresoval fanúšikom, ale aj médiám. „Vážení priaznivci, denník Blesk mi položil konkrétny dotaz, ktorý sa týka môjho zdravotného stavu. Pýtali sa ma na to či sa mi vrátila rakovina a či podstupujem liečbu.Nechcel som vás zaťažovať svojimi problémami, nie som ten, ktorý by o svojom súkromí, zvlášť zdraví, verejne rozprával a nechal sa tak ľutovať. So svojou chorobou som sa chcel vďaka špičkovému tímu prof. Trněného vysporiadať sám, po boku svojej manželky a mojich najbližších.“

„Pred 4 rokmi som kvôli agresívnemu nádoru podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému zmiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe Myelodysplastického syndrómu. Napriek niekoľkým druhom liečby prešlo, bohužiaľ, toto ochorenie v uplynulých mesiacoch do akútnej leukémii. Podstupujem ambulantnú liečbu a dochádzam do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú môj celkový zdravotný stav“, dodal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

A teď se konečně pouštím do fotek...

Príspevok, ktorý zdieľa Karel Gott (@officialkarelgott),

Spevák napokon príspevok zakončil pozitívnou správou. Porosil médiá o súkromie a prezradil, na čom práve intenzívne pracuje. „Som rád, že môžem byť doma v kruhu rodiny. Práve dokončujem svoju autobiografiu, ktorá vyjde budúci rok začiatkom jari. Pred pár dňami sme dotočili zábery pre celovečerný dokumentárny film o mojom živote.“ Pod fotografiou, ktorú k statusu priložil, mu tisícky fanúšikov prajú skoré uzdravenie a vyjadrujú podporu. My sa k nim pripájame a prajeme najmä veľa síl.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.