Nežná a pôvabná. Taká je nielen Ľubica Pastoreková, ale aj jej biznis, ktorý si doslova vysnívala, hoci ako dieťa chcela byť skôr modelka alebo herečka. „Túžila som byť slávna, aby ma všetci obdivovali, no aj keď mi to život nenadelil, tak za mnou teraz chodia známe tváre,“ smeje sa Ľubka, ktorá vytvára kvetinové aranžmány a dekorácie. „Na tejto práci ma baví najviac, že môžem slobodne tvoriť a byť v tomto svete sama so sebou. Pretváram svoju fantáziu do aranžmánov a je to pre myseľ veľmi oslobodzujúce,“ hovorí mamička päťročného chlapčeka.

A ako sa to celé začalo? Presne pred desiatimi rokmi na stole v rodinnej kuchyni vytvorila adventný veniec. „Pochválila som sa ním na sociálnej sieti a moje kamarátky ma zasypali správami, že aj ony si prosia taký. Bol to skvelý pocit, že môžem takto robiť ľuďom radosť.“ Postupne sa z kuchyne presťahovala do väčších priestorov a objednávky pribúdali. „Mala som 23 rokov a verila, že toto je tá správna cesta. Hoci to bolo náročné podnikateľské obdobie, zvládla som to a teraz som šťastná a spokojná, že mi život dal tento dar,“ hovorí usmiata blondínka, ktorá za veľa vďačí aj manželovi.

„Neskutočne ma podporuje a pomáha aj s logistikou produktov.“ Jej obrovský sen bol zažiť vianočný New York, a to sa jej podarilo presne pred štyrmi rokmi.

Ľubka vytvár nádherné vianoné venčeky, ktoré zbožňujú aj známe tváre.
Zdroj: Archív L.P.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE