Keď boli sestry malé, s rodinou chodievali na dovolenky skôr na sever Talianska. Daniela neskôr žila na juhu krajiny v Neapole, kde ju Veronika často navštevovala a vyrážali spolu na výlety. Najviac ich očaril malý ostrov Capri, ktorý má len vyše desať štvorcových kilometrov, takže všetko je tam blízko a poruke.

Ostrov Capri má len vyše desať štvorcových kilometrov, no je vyhľadávaný svetovými celebritami.
Zdroj: Shutterstock

Podľa speváčok je to ideálna víkendová destinácia, kde si oddýchnete a načerpáte pravú taliansku atmosféru. „Ide sa tam z neapolského prístavu asi 45 minút a už samotná cesta trajektom na Capri je zážitok. Ostrov ma očaril na prvý pohľad. Je to nádherné starobylé miesto, všetko je tam ladené do modro-bielych farieb a typických talianskych vzorov, od kachličiek v kúpeľni až po šaty v miestnych butikoch,“ vraví nadšene Daniela a odporúča Capri aj všetkým vášnivým shopoholičkám. Nákupy tam vraj stoja za to!

Daniela a Veronika si zamilovali taliansky ostrov Capri.
Zdroj: Archív D. Nízlovej

Sestry Nízlové navštívili ostrov dvakrát, no tvrdia, že sa tam musia vrátiť. „Je to malý ostrovček, takže ho prejdete naozaj rýchlo. Určite však navštívte historické centrum, dajte si famóznu zmrzlinu alebo si zájdite na fantastické jedlo do miestnych reštaurácií. My sme boli aj v takej, ktorú navštevuje speváčka Jennifer Lopez,“ dopĺňa Veronika.

Užili si tam nákupy aj krásne slnečné počasie.
Zdroj: Archív D. Nízlovej

Ostrov je doslova posiaty kvetmi, takže si tam užijete romantické prechádzky a výhľad zo skál na more doslova vyráža dych. Taliansko dvojičkám prirástlo k srdcu, no ako tvrdia, ešte stále majú nejaké resty a majú v pláne pozrieť sa aj na Sicíliu či Sardíniu. „Z toho, čo som v Taliansku videla, zatiaľ u mňa Capri vyhráva na celej čiare,“ dodáva Daniela.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOGALÉRII.