Príbeh mladej Rusky, ktorá sa vydávala za bohatú nemeckú dedičku, natočil Netflix podľa skutočnej udalosti. Koľko jej zaplatili za práva na jej príbeh? A čo je s Annou dnes?


V seriáli Inventing Anna je podvodníčka vykreslená ako panovačná, rozmaznaná a prefíkaná. Tak veľmi túžila patriť medzi bohatú smotánku, až tomu sama uverila. A seriál vôbec nie je ďaleko od pravdy. Dlhé roky sa jej darilo žiť z peňazí cudzích ľudí, ktorých oklamala, až sa jej to vypomstilo a Anna skončila za mrežami. Ako sa to chudobnej dievčine z Ruska vôbec podarilo?


V skutočnosti má Anna ruské priezvisko Sorokina, ktoré si zmenila na honosnejšie znejúce Delvey. Narodila sa 23.januára 1991 neďaleko od Moskvy v mestečku Domodedovo. Bola obyčajným dieťaťom z priemernej rodiny. Jej otec bol kamionista a matka, kým sa z nej stala žena v domácnosti, vlastnila malý obchod so zmiešaným tovarom. V 16 rokoch sa Anna presťahovala s rodinou do Nemecka a po skončení strednej školy odišla do Londýna študovať na umeleckú školu, kde sa dlho neohriala.

Svoj príbeh predala Netflixu za 320-tisíc USD, ktoré bola ale prinútená použiť na splatenie svojich dlhov.
 

Zatúžila po svetlách reflektorov, módnych prehliadkach a spoločnosti celebrít. Keď získala stáž vo francúzskom magazíne Purple, ocitla sa vo svojom živle. Lenže chcela viac, chcela byť celebritou.


Keď sa vďaka práci v magazíne dostala v roku 2013 do New Yorku na Fashion Week, mesto ju tak opantalo, že sa rozhodla doň presťahovať a skúsiť si vybudovať kariéru tam. Lenže kariéru, kde by nemusela reálne pracovať. Vymyslela si alter ego – Annu Delvey, bohatú nemeckú dedičku miliónov, ktorej skočili na lep známe osobnosti aj bankári z Wall Street, od ktorých sa na pôžičkách podvodom pokúšala vymámiť kopu peňazí. Dokola si od ľudí požičiavala, za hotely a reštaurácie neplatila a žila luxusný život za peniaze druhých. Celé roky sa jej darilo hrať túto hru, až kým na ňu v roku 2017 dva hotely nepodali žalobu. Anna bola zadržaná 3.októbra 2017 v liečebni v Malibu a obvinená z niekoľkých trestných činov. Bola odsúdená na 4 až 12 rokov za mrežami, neprejavila žiadnu ľútosť nad svojimi činmi a ešte aj pred súdom sa správala ako primadona.


Po odsedení si takmer štyroch rokov ju vo februári 2021 prepustili na slobodu. Ako instagramová závisláčka sa vrátila aj na sociálne siete. Založila si účet na Twitteri a fotky začala pridávať aj na svoj instagramový profil Anna Delvey 2.0, ktorý je, mimochodom, stále aktívny. Na slobode však nepobudla dlho. Namiesto toho, aby sa Anna pobrala zo Spojených štátov, ostala tam a nechala si prepadnúť platnosť víz. Tie jej podľa niektorých zdrojov vraj vypršali už predtým, ako bola prvýkrát zatknutá.

Dva mesiace po prepustení sa tak opäť ocitla vo väzení. Stala sa však mediálnou senzáciou a písali o nej všetky renomované svetové magazíny. Svoj príbeh predala Netflixu za 320-tisíc USD, ktoré bola ale prinútená použiť na splatenie svojich dlhov. 140-tisíc dolárov poslal Netflix rovno bankám, ktoré od Anny vymáhali dlhy, a ďalšie financie spravuje jej právnik Todd Spodek. Anna reálne z peňazí uvidí len zlomok, ak vôbec nejakú čiastku.

Kde žije Anna teraz sa dozviete pod fotkami v našej FOTOGALÉRII.