>>Pozrite si viac fotiek v galérii

Vysmiata od ucha k uchu. S úsmevom ako od hollywoodskeho dentistu. A nákazlivo dobre naladená. Tak dorazila na rozhovor, objednala si obyčajný ovocný čaj a vôbec si nevšímala pohľady mužov, ktorí na nej išli oči nechať. Lebo Jasmina ide svojou cestou. Vie, čo chce, a status priateľky bohatého muža to rozhodne nie je. Aj keď už pár týždňov randí s Rytmusom, nevie si predstaviť, že by nikdy nepracovala.

Už z tvojho netypického mena je jasné, že máš zahraničné korene. Jasmina Alagič asi nie je made in Slovakia, však?

Na Slovensku žijem od dvoch rokov, vyrastala som tu, ale môj otec je z Bosny. No keď to tam prestalo byť bezpečné, tak sa naši rozhodli prísť sem žiť nastálo. Moja mamina, ktorá je polovičná Maďarka, má totiž celú rodinu na Slovensku. Čiže som Slovenka, ale s divokou balkánskou a maďarskou krvou.

Keď niekam vojdeš, všade ťa je plno. Uvravená, energická, temperamentná. Ako sa ti žije s takou povahou?

Mne dobre, no ostatní sú na tom asi trošku horšie. Moje okolie to asi nevníma rovnako a nie každý má pochopenie pre to, že mám v sebe tak veľa energie. Sú aj ľudia, pre ktorých je môj temperament príliš silný a ja to rešpektujem. Lenže krv nie je voda a ja to neviem nejako zmeniť. Nemôžem za to, že nikde neobsedím.

Lukáš Kimlička

Čítajte viac:

Kamarátstvo s výhodami má svoje pravidlá: Dodržíte ich?

Takže keď si bola dieťa, učiteľky v škole si asi trhali vlasy, že majú v triede Jasmínu.

Jej, ty si tam vtedy bola? Áno, bolo to presne tak. Aj doma to so mnou mali zložité. Keď bolo v škole rodičovské združenie, učiteľka si nakoniec vždy volala rodičov tých zlých chlapcov, ktorí neposlúchali, a ešte moju mamu. Tá sa so mnou vytrápila, otec mal pre to väčšie pochopenie, pretože má podobný temperament ako ja.

To sa ťa rodičia ani nesnažili krotiť?

Ale áno, vždy som mala hranice, ktoré som nesmela prekročiť, a trebárs dvojka zo správania mi nikdy nehrozila. No vždy som bola skôr taký chalanisko. Na strome s kamarátmi som určite visela dlhšie, než trčala doma pri Barbie domčeku. Stále je vo mne kus chalana. Mám rada mužské aktivity, dokonca si s chlapmi rozumiem lepšie než so ženami.

Už ako dieťa si vedela, že chceš moderovať, alebo sa ti to len tak náhodou prihodilo?

Odmalička som mala v sebe komediantskú krv. Kým moja dobrá a vzorná sestra sa doma pekne učila, ja som radšej tancovala, spievala, večne sa predvádzala. Chodila som do detského hereckého súboru, v ľudovej škole na flautu, šesť rokov som sa učila hrať na saxofóne. Bol to môj sen, robiť niečo okolo umenia, len som vtedy ešte nevedela, že sa dá živiť aj moderovaním. Preto som po maturite chcela študovať masmediálnu komunikáciu.

Vysokú školu si po dvoch rokoch zabalila, neľutuješ to? Už si mohla mať vo vrecku diplom a titul pred menom...

Ani na sekundu, pretože mne tam začalo byť dlho. Niektoré moje spolužiačky dnes pracujú ako novinárky, lenže ja by som to asi nevedela. Na škole nás síce učili aj pracovať pred kamerou, ale len do druhého ročníka a potom ma to prestalo baviť. Veď na každého funguje niečo iné a mne vyhovuje, keď ma hodia do vody a musím plávať. Nepomáha mi bifľovať sa nejaké poučky, ja sa potrebujem učiť na vlastných chybách. A popáliť sa.

Lukáš Kimlička

Na čom si sa doteraz popálila najviac?

Ani neviem, lebo ku mne bol život veľmi štedrý. Dobre si to uvedomujem. Podľa mňa je to základ, lebo ľudia si často nevážia všetko, čo majú, ani im nedochádza, že to nie je samozrejmé. Doteraz som mala šťastie. Na rodinu, na ľudí, ktorí sú okolo mňa, aj na všetko, čo sa mi v živote deje.

Myslíš tým aj príležitosť moderovať SuperStar? Berieš ju ako životnú šancu?

Jasné, že áno. Veď o takom niečom som si netrúfla ani snívať a zrazu to prišlo. Pre mňa je to výnimočná skúsenosť, veď koľko ľudí po niečom takom túži, lenže osud to zariadi tak, že sa im to nepodarí? Každý večer ďakujem Bohu aj vesmíru za to, že som tam, kde som. Naozaj sa mi nezdá ako samozrejmé, že som mohla byť  súčasťou takejto veľkej šou.

Túto šou sledovali milióny divákov na Slovensku aj v Česku, z čoho si mala  najväčšie obavy?

Stále mám trošku problém so slovenčinou, lebo s otcom sa doma rozprávame po bosniacky a občas sa stane, že mi vypadne nejaké slovenské slovíčko. Snažím sa na sebe pracovať, už niekoľko mesiacov čítam len slovenské knižky, aby som si vylepšila slovnú zásobu. Záleží mi na tom, aby som zostala sama sebou.

Čo to presne znamená?

Mám rada obyčajné ľudské veci. Keď sa pri moderovaní môžem baviť s bežnými ľuďmi, keď sa môžeme zabávať, smiať, keď im zlepším náladu, ak sú práve smutní. Nie som ostrieľaná moderátorka a nemám až tak veľa skúseností, ale robím všetko pre to, aby to nebolo vidieť. Aj keď som pred začiatkom možno rozklepaná, snažím sa to zakryť.

Čítajte viac:

Problémy vo vzťahu? TOTO je 5 najčastejších a vieme, ako ich riešiť!

ZLÍ CHLAPCI: Prečo ich tak milujeme? A ako ich, dopekla, skrotiť? EMMA to zisťovala a má plán

A aká je Jasmina, keď nemá pri sebe mikrofón ani kameru?

Živelná. Pre niekoho divoká. Stále potrebuje niečo robiť. Keď som ešte bývala s kamarátkou, často som ju o druhej v noci budila, aby sa so mnou išla prebehnúť okolo domu. Takže sme vonku skákali, točili sa okolo lampy, tancovali, aby som sa unavila. Aj keď som chodievala do salónu na mihalnice, kozmetička ma odtiaľ vyhodila, lebo som nedokázala dve hodiny len tak ležať. Ak sa o niekom hovorí, že sa nevie vmestiť do kože, to som presne ja.

Čo na tento tvoj príval energie hovoria muži?

Môžem to hodnotiť, len keď sa pozriem do minulosti a tam ich nebolo veľa. Asi som mala šťastie, lebo to boli dobrí muži, skôr také pokojné a rozvážnejšie povahy. Určite nie je náhoda, že ma život spája práve s takými typmi, veď keby sme boli obidvaja divoké tornáda, asi by sme sa pozabíjali.

V akom štádiu vzťahu si teraz? Šťastne zadaná?

Šťastná. Ja mám totiž od detstva jednu super vlastnosť. Že len čo ráno vstanem, som šťastná. Ak existujú minulé životy, ten môj prechádzajúci musel byť na figu a teraz mi to vrátil. Už ako malá som bola nonstop vysmiata, na všetko som sa tešila a mala som pocit, že mi nič nechýba. Keď sa mi dospelí zdali smutní, v duchu som si hovorila – Jasmina, nech sa ti toto nikdy nezmení. Že stále budeš nadšená, lebo o chvíľu ideš von alebo zajtra do školy. V tomto mi niekto hore poriadne doprial, lebo ten pocit šťastia mi zostal.

Dnes  už celé Slovensko vie, že randíš s Rytmusom. Ale kým si bola singl, nebalili ťa aj vplyvní milionári?

Byť priateľkou bohatého muža? To by som nezvládla. Keby ma zavrel do svojej luxusnej vily, určite po pár mesiacoch nájde vedľa rozostavanú ďalšiu, lebo inak by som sa zbláznila od nudy. Musím stále niečo robiť a keby mi niekto vzal prácu, asi by som umrela.

Vieš ty vôbec nejako oddychovať a vypnúť? Tak, že si otvoríš knihu alebo kukneš dobrý seriál?

Aj to robím, lenže pre mňa je ideálny akčný relax. Napríklad nechodím na diskotéky, lebo ma to nebaví. Nepijem alkohol, takže na diskotékach nemám čo robiť. Aj by som rada cestovala, lenže mám paniku z lietania. Nenormálne sa toho bojím a keďže si predtým nemôžem dať ani pohárik na odvahu, je to trošku problém. Najlepšie si oddýchnem, keď sme s partiou niekde na výlete, jazdíme na motorke, na skútri, na longboarde.

A čo tvoj šatník? Ako moderátorka módnej televízie by si ho mala mať veľký a k tomu všetky trendy v malíčku.

To je paradox. Pracujem síce v módnej televízii, no na oblečení si veľmi nezakladám. Mám rada pekné veci, nebudem sa tváriť, že nie, ale dať dve tisícky za kabelku? Ani omylom, to ich radšej miniem na nejakú adrenalínovú hračku. Minulý rok som si kúpila elektrický chopper. Kamoši nechápali, čo je to za somarina, a potom som ich z toho stroja nevedela dostať dolu. Takže teraz šetrím na štvorkolku. Zábavky nemám len pre seba, zaplatila som za perfektný čas, ktorý trávim s mojimi najbližšími.

Takže, tvoj naobľúbenejší outfit je rifle, mikina a hurá na motorku?

Bože, ja mám pocit, že ty ma poznáš. V skrini mám síce aj šaty, pretože pri moderovačkách musím vyzerať reprezentatívne, ale inak módu veľmi neriešim. Mňa chodenie po obchodoch už po dvadsiatich minútach ubíja, dokonca nemávam ani také dni, že – baby, kam ideme na nákupy? Skôr ma zaujíma, kedy vyrazíme na výlet a kde sa pôjdeme najesť.

Na čo padol tvoj prvý honorár z moderovania?

Určite na nájomné alebo na potraviny. Bolo to v časoch, keď som sa osamostatnila a zrazu som mala veľa výdavkov. Rodičia by mi možno aj chceli pomôcť, lenže ja som bola tvrdohlavá. Ani teraz nie som milionárka a nemôžem finančne vyskakovať, no aspoň nemusím v supermarkete sledovať, koľko stojí jogurt. Už nepočítam každý cent, lebo aj tým som prešla.

Dnes máš 28, kde sa vidíš v štyridsiatke?

Poviem ideálnu predstavu, dobre? Som dobrá mama a dobrá manželka nejakému dobrému mužovi. Svoju profesijnú cestu budem mať nastavenú tak, aby som stíhala rodinný aj pracovný život. Lebo moje sny sa nemenia. Že budem moderovať, že mi ľudia a svet dajú šancu robiť to, čo ma baví. Takto nejako to vidím. Chcela by som, aby sen, ktorý žijem teraz, vydržal čo najdlhšie.

Lukáš Kimlička

Čítajte viac:

200 orgazmov denne? Paráda, vravia muži, no ak sa žena vzruší príliš často, zažíva peklo: Ako Michelle

Hodíte sa k sebe? To, či ste pre seba stvorení vám prezradí vaša krvná skupina