Čoraz viac pozornosti sa upiera na módne kreácie ruských trendsetteriek, ktoré svojimi outfitmi dobýjajú svet. Patrí medzi ne aj Elena Perminová, ktorú celý svet pozná ako Lenu – štýlovú a krásnu manželku miliardára Alexandra Lebedeva, ktorá sviežim stylingom strčí do vrecka ktorúkoľvek celebritu. Zdá sa, že to má v živote ľahké: dokonalé telo, na ktoré padne akýkoľvek model, súkromné lietadlo, obrovský šatník a pozvánky na všetky VIP párty. K pohodlnému životu v luxuse však prešla dlhú cestu a nie vždy jej pri tom bolo do smiechu.

Čítajte viac:

Tajná zbraň Chanel: Nie je síce taká známa, no Lagerfeld ju miluje! Prečo?

Drogy a mafia

Módna ikona sa narodila na studenej Sibíri a než si obliekla prvý kostýmček Chanel, v jej šatníku prevažovala lacná umelá kožušina. „Nemali sme veľa peňazí. Boli sme jednoduchá rodina,“ priznáva dnes Elena.

Možno aj preto si neskôr našla oveľa staršieho priateľa a pod jeho vplyvom zažala dílovať extázu v ruských kluboch. Sotva však stihla osláviť šestnáste narodeniny, zatkli ju za distribúciu drog. Problémovej tínedžerke dali na výber – buď pôjde do väzenia na šesť rokov, alebo si slobodu ťažko vykúpi. Dnes úspešná bloggerka zvolila druhý variant a udala šéfov siete drogovej mafie. Za to sa dostala do obrovského nebezpečenstva – mafia ju začala prenasledovať a nechýbalo veľa, aby ju zabili.

Ruský klenot Lena.
Zdroj: instagram.com/lenaperminova

Šarmantný záchranca

Práve včas sa jej otec obrátil na úspešného politika Lebedeva, ktorý jej bez váhania podal pomocnú ruku. Využil svoj vplyv v KGB, pomohol jej zbaviť sa obvinení a dostal ju do Moskvy, kde vďaka nemu vyštudovala ekonómiu. Život jej doprial rozprávkový happy end, pretože do svojho záchrancu sa neskôr šťastne zamilovala. „Bola som taká mladá,“ spomína Elena na svoju temnú minulosť, „a bola som úplne slepá.“

Alexandrovi môže byť vďačná nielen za záchranu pred mafiou aj neúprosným zákonom, ale aj za svet luxusu, do ktorého ju uviedol. „Bol mojím anjelom,“ hovorí mama jeho troch krásnych detí, „nepoznám na to iné slovo.“

Tento rok si s manželom užila Afriku.
Zdroj: instagram.com/lenaperminova

Manžel provokatér

So svojimi šedinami a s typickými okuliarmi vyzerá Lebedev skôr ako šachista než úspešný podnikateľ, ale jeho minulosť je rovnako pochybná ako Elenina. Zbohatol ako člen KGB v deväťdesiatych rokoch, ale neskôr všetkých prekvapil názormi, ktoré presadzoval v politike, a bojom za slobodu tlače.

Neváhal kúpiť veľké ruské noviny, ktoré odvtedy otvorene kritizujú režim v krajine. Alexander sa aj dnes pohybuje na hrane, keď verejne vystupuje proti Putinovej vláde. Pred troma rokmi sa dokonca ocitol na súde za politickú neznášanlivosť.

Ruský klenot Lena.
Zdroj: instagram.com/lenaperminova

Trendsetterka

K móde mala ruská kráska vzťah už odmalička. „Keď som mala deväť rokov, mali sme v škole vianočnú besiedku. Všetky spolužiačky sa prezliekli za vločku, len ja som bola žlté kurča,“ spomína Elena. „Vtedy som pochopila, že som iná ako ostatní. Vlasy som si farbila na modro, na batoh som si pripla líščí chvost a na džínsy som si našila žlté hviezdičky. Okolie sa čudovalo, ale nakoniec ma začalo napodobňovať.“

Dnes je Lena Perminová známa ako žena, ktorá povýšila outfit na umenie a aj tie najextravagantnejšie výstrelky módnych kreatívcov dokáže nosiť s nadhľadom. Zároveň patrí k ruskej módnej elite a na luxusných lodičkách neprejde ani pár krokov bez toho, aby ju neoslepovali blesky fotoaparátov. Nám je sympatické najmä to, ako vie šikovne skombinovať oblečenie z reťazcov s luxusnými značkami.

„Ruský štýl sa našťastie veľmi zmenil,“ tvrdí Perminová. „V minulosti vždy išlo len o značky. Každý chcel ukázať, aký je bohatý. Nikdy sa mi to nepáčilo. Móda pre mňa znamenala sebavyjadrenie, či už cez našité flitre na Sibíri, alebo v okázalých róbach.“

Ruský klenot Lena.
Zdroj: instagram.com/lenaperminova

Foto: instagram.com/lenaperminova

Čítajte viac:

Najvplyvnejšie fashionistky: Tieto ženy hýbu celým módnym svetom