Sotva by sme našli človeka, ktorý by nepoznal aspoň jednu z Disney rozprávok. Kým donedávna žili príbehy len vo svojom animovanom svete, v posledných rokoch sa známe rozprávkarske štúdio rozhodlo, že svojim príbehom vdýchne skutočný život.

V hranej podobe sme doteraz mohli vidieť klasiky ako Kniha džunglí v roku 2016, Kráska a zviera v roku 2017 a tento rok vyšli už dva tituly - Dumbo a Aladin. Toto leto sa na plátnach kín objaví aj remake Levieho kráľa. V dlhodobých plánoch sú aj rozprávky Lady a Tramp a Mulan. Momentálne je však centrom pozornosti Malá morská víla, ktorej obsadenie sa pomaly začína formovať.

Kráska, ktorú našla Beyoncé

Najviac očí vždy priťahujú hlavné úlohy, o to viac, keď sú tak trochu kontroverzné. O tom v tomto prípade niet pochýb, keďže úlohy bledej ryšavky sa má v novom filme zhostiť exotická černoška. Jemnú malú morskú vílu si zahrá iba 19-ročná Halle Bailey, pre ktorú to bude premiéra, keďže v žiadnom celovečernom filme doteraz nehrala. Diváci ju mohli vidieť len ako vedľajšiu postavu v seriáli Grown-ish.

Halle Bailey je však v prvom rade speváčka. Známa je z R&B dua Chloe x Halle, ktoré založila so svojou staršou sestrou. Keď ju objavila populárna speváčka Beyoncé, jej kariéra začala naberať na obrátkach. Teraz sa pred ňou dokonca otvára aj lákavý svet filmového priemyslu.