Advokáti oscarového herca uvádzajú, že za jeho enormné finančné straty môže práve pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla odvetvia jeho hlavných príjmov. Toto oznámenie prišlo navyše v čase, kedy sa rozvádza so svojou manželkou Grace Hightoverovou, s ktorou má dve deti. Hercova právnička uviedla, že De Niro musí preusporiadať svoje financie, nakoľko jeho reštaurácie prišli len počas apríla o zisk 3 milióny dolárov. V máji o ďalšie necelé 2 milióny. Na vyplatenie investorov si vraj musel požičať peniaze. Napriek tomu, že je herec stále aktívny na filmovom plátne, jeho výdavky a nákladný životný štýl momentálne prevyšujú jeho príjmy.

Robert de Niro v minulosti porazil rakovinu prostaty vďaka včasnej diagnostike.
Robert de Niro v minulosti porazil rakovinu prostaty vďaka včasnej diagnostike.
Zdroj: GettyImages


Práve kvôli neexistujúcim ziskom v posledných mesiacoch tak vraj musel znížiť svojej zatiaľ stále manželke limit na kreditnej karte o polovicu, čo Grace pekne rozzúrilo a podala naňho žalobu. Prostredníctvom svojho právnika De Nira obviňuje z toho, že pandémiu len použil ako výhovorku. “Pochybujem, že muž, ktorý má majetok v hodnote 500 miliónov a ročne zarába ďalších 30 miliónov je nútený k takémuto kroku,” uviedol právnik Hightoverovej.

Nuž, vyzerá to na ďalší nepekný rozvodový boj vo svete showbiznisu. De Niro a Grace Hightoverová sú manželmi od roku 1997. Už po dvoch rokoch sa však rozišli, aj keď nikdy oficiálne nerozviedli. V roku 2004 sa znova dali dokopy a obnovili svoj manželský sľub. Ich manželstvo sa opäť začalo rúcať pred 2 rokmi. Odvtedy žijú oddelene.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.