Exkluzívne pre magazín EMMA priznali, čo ich nakoplo k takej obrovskej zmene. Majself schudol 12 kíl, ktoré sa poctivým tréningom a úpravou stravy pretransformovali do svalovej hmoty, a Julka zhodila dokonca až 30 kilogramov. V jej prípade šlo hlavne o popôrodné kilá. Akonáhle však mala popri synovi znovu čas na seba, pustila sa s nimi do úspešného boja. „Ja som celé dospievanie aktívne športoval a bol som zvyknutý na pravidelný pohyb. Potom ale prišlo obdobie, keď som na to pozabudol a následne mi až moje zdravie muselo dať impulz na zmenu,“ spomína Majself, ktorého pankreatitída a Crohnova choroba prinútili výrazne zmeniť životosprávu.

Majself s Júliou prešli obrovskou zmenou imidžu.
Zdroj: Instagram @majself_neptun


Podľa manželov je základom úspechu cvičenie, strava a psychická pohoda. „Začala som sa viac vzdelávať ohľadom výživy a po nejakom čase som pridala aj cvičenie. Postupne som prestala sledovať prioritne vonkajšiu stránku a vnímala hlavne psychickú pohodu a dobrý pocit, pre ktorý cvičím,“ vraví Julka a Majself dopĺňa, že psychiku veľmi ovplyvňuje zloženie stravy. „Zvýšený príjem minerálov a vitamínov robí naozaj divy. Cítil som sa pokojnejší, zdravší a spokojnejší,“ vraví.

Prsia som mala predtým väčších rozmerov, čiže u mňa išlo skôr o úpravu. Pery som si nechala spraviť, lebo sa mi to páčilo.
Júlia Švehlová

Výraznú zmenu ich postáv zaznamenalo aj ich okolie a, samozrejme, zareagovalo pozitívne. „Aj keď sa vždy nájdu ľudia, ktorým sa niečo nepáči. Ale myslím si, že na to netreba brat žiadny ohľad. Je to náš život a naše telo,“ vraví príťažlivá brunetka, ktorá sa netají ani tým, že absolvovala pár estetických zákrokov. Operáciu pŕs podstúpila po pôrode a výraznom schudnutí. „Prsia som mala predtým väčších rozmerov, čiže u mňa išlo skôr o úpravu. Pery som si nechala spraviť, lebo sa mi to páčilo,“ vraví Júlia, ktorá sa živí ako vizážistka a fit chcela byť aj kvôli svojej práci, aby sa jej mohla naplno venovať.

Tvrdo vydreté postavy si manželia udržiavajú, aj keď nejaké to kilečko hore-dole už príliš neprežívajú.
Zdroj: Instagram.com


To pre Majselfa, ktorý je neustále na cestách, na koncertoch či v nahrávacom štúdiu sú alfou a omegou isté zásady, ktoré sa snaží dodržiavať. „Mám výbornú stravu, cvičím a starám sa o seba, keď mám na to čas. Vo vypätejších obdobiach sa snažím telu poskytnúť aspoň základ, aj keď jedlo a cvičenie nie je vždy optimálne,“ priznáva spevák, ktorý len prednedávnom pokrstil svoj nový album Porcelán a vydáva úspešné single ako na bežiacom páse. Tvrdo vydreté postavy si manželia udržiavajú, aj keď nejaké to kilečko hore-dole už príliš neprežívajú. „Stravu dodržiavame v prvom rade kvôli potravinovým intoleranciám a nášmu zdravotnému stavu. Ja si musím dávať pozor na to, čo jem, ale aj keď som pribrala zopár kíl popri cvičení, nevadí mi to,“ dodáva Julka s tým, že dôležité je predovšetkým nasledovať svoj vnútorný pocit.

Akými životnými premenami prešli ďalšie známe osobnosti ako kaderník Ján Molnár, spevák Jakub Petraník či modelka Denisa Klimová si prečítajte v aktuálnom čísle magazínu EMMA.

Novembrová EMMA je plná inšpiratívnych rozhovorov o odvahe zmeniť svoj život.
Zdroj: Archív

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.