Obľúbené lyžiarske stredisko leží na juhu Korutánska pri talianskych hraniciach a v tejto časti Rakúska je suverénnou jednotkou, ak túžite po slnečnej zimnej dovolenke. Práve to je jeden z najdôležitejších benefitov, pre ktorý si lyžiarske stredisko získalo obrovskú popularitu.

Čítajte viac:

Tour de svet: Michal & Eva všetko predali, aby mohli cestovať

Cestovanie bez bolesti: Predíďte nepríjemných scenárom vďaka pár trikom

Jeho vysoká poloha v Alpách v kombinácii s príjemnou jadranskou klímou garantuje kvalitnú lyžovačku až do jari. Aj tá má na svedomí to, že zima v Nassfelde je pomerne mierna a slnečná s výdatným snežením. Čo si viac môžete želať?

Zalyžujete si na nádherných svahoch.
Zdroj: NLW Tourismus Marketing GmbH

Slnečná perla Korutánska

Dokonca aj množstvo slnečných lúčov sa dá vyjadriť v číslach. Korutánske lyžiarske strediská, ku ktorým patrí aj Nassfeld, sa môžu pochváliť tým, že v zimných mesiacoch majú až o 100 slnečných hodín viac ako destinácie severne od hlavného alpského hrebeňa. Merajú sa nassfeldskými zimnými slnečnými hodinami umiestnenými priamo pri hornej stanici lanovky.

Čítajte viac:

Zarábam z pláže: Odvážni Slováci vycestovali a našli prácu snov

Preto by určite vo vašej výbave nemal chýbať opaľovací krém s vysokým UV faktorom. Ten dokonca v niektorých korutánskych chatách dostanete ako darček. To je podmienené jadranskou klímou, ktorá má v tom dobrom zmysle slova na svedomí pomerne mierne zimy so slnečnými dňami, no s výdatným snežením.

Pôžitok na zjazdovkách

V lyžiarskom stredisku Nassfeld sa môžete previezť na najdlhšej a najmodernejšej kabínkovej lanovke v celých Alpách menom Millenium Express. Prevezie vás z Tröpolachu až do centra strediska Skiarena Nassfeld, kde už na vás čaká spomínaných 110 kilometrov širokých a upravených zjazdoviek v nádhernej prírodnej panoráme. Lanovka má dve medzistanice. Na druhej medzistanici sa nachádza Tressdorfer Alm, kde môžete ochutnať domáce špeciality, a na vrcholovej stanici lanovky sa nachádza krásne detské ihrisko, ktoré si s užijú vaše ratolesti s nádherným výhľadom.

Kopce v Nassfelde vás privítajú vo dne aj večer,
Zdroj: NLW Tourismus Marketing GmbH

Celkovo sa v stredisku nachádza až 30 moderných vlekov a lanoviek, ktoré vedia prepraviť 45-tisíc osôb za hodinu. Svahy v Nassfelde sú prevažne stredne náročné, ale nemusia sa báť ani menej skúsení lyžiari, pre ktorých je k dispozícii zopár modrých tratí. Tie sme si aj vyskúšali a bol to naozaj zážitok! V rezorte veľmi bohatom na sneh nechýba ani značená freeridová zóna, ktorá je magnetom pre milovníkov prašanu a divokej jazdy.

Čítajte viac:

Hviezdna dovolenka: Na tomto mieste stretnete najviac celebrít

Na skok do Talianska

Stredomorskú atmosféru a dokonca kulinárstvo si vychutnáte doslova na počkanie. Práve Nassfeld totiž leží rovno vedľa talianskych hraníc a vy si tak po príjemnej prechádzke cez hranice vychutnáte pravé talianske špeciality. A rovnako je to aj s lyžovaním! Pokojne sa vám môže stať, že si lyže obujete v Rakúsku a sedačkovými lanovkami sa dostanete až do Talianska. Okrem skvelej lyžovačky vás čaká kulinársky zážitok, v ktorom sa spájajú dve tradičné kuchyne v južanskom štýle. Miestni kuchári sa radi pozrú aj za hranice a inšpirujú sa kuchyňami susedných krajín – Talianska a Slovinska.

Aj na jar vás časkajú veľké zážitky v prírode.
Zdroj: archív

Na jednom mieste tak máte možnosť ochutnať hneď niekoľko tradičných špecialít rôznych krajín. Vďaka relatívnej blízkosti k jadranskému moru si na svoje prídu hlavne milovníci rýb a morských plodov. Viaceré reštaurácie a hotely v Nassfelde sa totiž špecializujú na pochúťky z rýb. Preto máte vždy záruku, že budú čerstvé a vy budete mať na chvíľu déjà vu z letnej dovolenky pri mori. Doslova!

Prečo si zamilujete Nassfeld?

  • patrí medzi top 10 lyžiarskych oblastí Rakúska
  • zajazdíte si až na 110 km zjazdoviek a na 30 najmodernejších lanovkách a vlekoch
  • kvalitný sneh a slnečné počasie sú zaručené
  • až 350 snežných diel sa stará o dostatok snehu
  • vychutnáte si rakúsku pohostinnosť s talianským šarmom
  • navštíviť môžete Schlag das ASS – najdlhšie lyžiarske preteky sveta
  • čaká vás 25 lyžiarskych chát a reštaurácií na zjazdovkách a tiež najväčšia slnečná terasa Álp
  • užijete si aj sánkovanie, bežky, skialpinizmus, chôdzu na snežniciach či nočné lyžovanie

Čítajte viac:

Dovolenka so svojim ex: Prečo sa na ňu oplatí ísť? 

Fenomén Free Walking Tours: Spoznajte mestá úplne zadarmo!

Takto chutí svet: Originálny spôsob, ako zdokumentovať cestu okolo sveta