Odkedy sa princ Harry s manželkou Meghan a synom Archiem presťahovali z Kanady, kde mali pomerne veľké súkromie, do Los Angeles medzi hollywoodsku smotánku, ich život sa výrazne zmenil. Na rušný Hollywood a fotografov za pätami si Harry údajne nevie zvyknúť a má pocit, že žije v zlatej klietke.

V novej knihe Monarchovia vo vojne: Príbeh šokujúceho oddelenia Harryho a Meghan od Windsorovcov, autori Andy Tillett a Dylan Howard tvrdia, že princ veľmi bojuje s tým, ako sa s novým životom vyrovnať. Údajne sa jeho negatívne pocity ešte prehĺbili po prepuknutí pandémie koronavírusu, keď bol jeho otec Charles pozitívne testovaný. Vraj si naplno uvedomil, že otec ani stará mama tu nebudú večne a začalo sa mu po rodine cnieť. "Je to ďaleko od ideálnej situácie. Harry prešiel z fázy, keď sa zo sťahovania cítil nadšený až do fázy, keď ho dobehli výčitky a tajne trpí."

Jeho manželka Meghan robí všetko preto, aby sa Harry cítil lepšie a prišiel na iné myšlienky. Magazín The Sun tvrdí, že sa ho často snaží vytiahnuť na turistiku do prírody a tiež ho motivuje, aby vstúpil do miestneho polo tímu či začal surfovať. Ktovie, či si princ zvyknutý na kráľovské dvor nájde cestu aj k životu americkej celebrity.