Hollywoodsky herec a jeho sestra Casey patria k vyše trom tisíckam detí, ktoré pri teroristickom útoku na newyorské Dvojičky prišli o niektorého z rodičov. Ich otec Scott Davidson bol hasič, na mieste nešťastia zachraňoval životy a pomáhal evakuovať ľudí z hotela Marriott World Trade Center. "Otec mi 11. septembra povedal, že ma vyzdvihne zo školy. Napokon pre mňa prišla mama. Nepovedala mi o útoku celé tri dni," spomína herec, ktorý sa o svojom traumatizujúcom zážitku rozhodol zveriť v podcaste Real Ones pri príležitosti smutného 22. výročia tragédie.

Otec Petea Davidsona bol hasič, na mieste nešťastia zachraňoval životy a pomáhal evakuovať ľudí.
Zdroj: Getty Images

VIAC FOTIEK NÁJDETE VO FOTOGALÉRII...

Matka ho vraj celé dni držala mimo televíznej obrazovky, aby nevidel tie hrôzostrašné zábery. Tvrdila, že Scott je v práci a príde čoskoro domov. Rodina stále verila, že ich manžel a otec sa vráti. "Raz v noci som však zapol telku a uvidel v nej môjho otca. Povedal som si: Och, okej! A potom tam zaznelo, že to sú hasiči, ktorí zomreli. Bolo to hrozné, pretože sme zhruba tri týždne nevedeli, že je mŕtvy. Stále vyťahovali z trosiek telá, takže sme mali stále nádej." Pete sa priznal, že po tomto šoku trpel post-traumatickou stresovou poruchou a ďalšími duševnými chorobami, s ktorými mu musel pomáhať terapeut.

Pete po tomto šoku trpel post-traumatickou stresovou poruchou a navštevoval terapeuta.
Zdroj: Getty Images

Herec má odvtedy problém s dôverou. "Keď vám otec povie, že pre vás príde a nestane sa tak, prestanete mať voči ľuďom dôveru. A Hollywood nie je to najlepšie miesto na osvojenie si tejto zručnosti," povedal v interview. Rodina sa snažila so stratou vyrovnať celé roky a traumu si nesie dodnes.

Pete randil s množstvom známych žien. Aj s Kim Kardashian.
Zdroj: Getty Images

Z Petea Davidsona sa napriek tomu stal úspešný herec, hral v mnohých filmoch a seriáloch a bol tiež súčasťou populárnej šou Saturday Night Live. Po jeho boku sa vystriedalo množstvo slávnych žien, medzi nimi Kim Kardashian, speváčka Ariana Grande, herečka Kate Beckinsale či modelka Kaia Gerber. Pri útoku na Dvojičky 11.septembra 2001 v New Yorku prišlo o život 2 743 ľudí.

VIAC FOTIEK NÁJDETE VO FOTOGALÉRII...