Daft Punk založili v roku 1993 francúzski hudobníci Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homen Christo. Hudobný štýl kapely sa vyznačoval zmesou elektro, house, disco a synthpopových prvkov. Dvojica sa so svojimi fanúšikmi rozlúčila 8- minútovým videom s názvom Epilogue, ktoré zverejnili na YoutTube. Rozpad dua potvrdila aj ich dlhoročná manažérka Kathryn Frazierová, ktorá však bližšie detaily neuviedla, píše Pluska.sk.

Daft Punk sú nositeľmi šiestich cien Grammy. Prispeli aj do soundtracku k filmu Tron: The Legacy (Tron, 2010). Počas svojej kariéry vydali štyri štúdiové albumy: Homework, Discovery, Human After All a Random Access Memories a na svojom konte majú aj niekoľko spoluprác s hviezdnymi menami ako napríklad The Weeknd, Pharrell Williams či Kanye West.

Heslo "pestovať jedinečnosť a tajomno" bolo hlavnou myšlienkou dvojice Francúzov, ktorí svoje tváre takmer nikdy neukazovali, pričom na verejnosti vystupovali naozaj len zriedkavo. Výsledkom týchto snáh bolo, že každé z ich vystúpení bolo vždy jedinečnou udalosťou a ich Hi-tech prilby sa pre nich stali okamžite identifikovateľnou značkou.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.