Pozrite si fotky sexi herca tu

Tvoja hviezda začína postupne stúpať aj vďaka televíznej šou. Kde sa to však celé začalo a ako si sa dostal k herectvu?

Začínal som pred siedmimi rokmi v dabingu. Celé to odštartovalo na strednej škole, kde sme mávali hodiny s Tiborom Frlajsom. Ten veľa dabuje a brával ma do televízie LUX, kde sme v štúdiu nahrávali rôzne filmy a seriály. Tam som dostal šancu pričuchnúť k profesionálnemu dabingu, hoci odmalička ma to fascinovalo. Na televízii som vypol zvuk a rozprával za hercov dialógy, ktoré som už poznal naspamäť. Vždy ma fascinovalo, aká je to náročná robota. Musíte dať dokopy text, emóciu a to všetko len pomocou hlasu.

Mal si dabingový sen, ktorý sa ti už splnil?

Vždy som chcel dabovať niečo kreslené, ideálne od Disneyho. Splnilo sa mi to rozprávkou Coco, kde som prepožičal hlas jednej z hlavných postáv – Héctorovi.

Okrem dabingového štúdia ťa vidieť najmä na divadelných doskách Novej scény. Ktorý z muzikálov ti naviac prirástol k srdcu?

Momentálne Mamma Mia! V divadle sa cítim veľmi dobre a je to vďaka mojej divadelnej rodine. Stretli sme sa totiž perfektná partia, ktorú tvoria David Hartl, Vladko Plevčík, Patrik Vyskočil, Lukáš Pišta a Peter Makranský. Nastúpili sme do divadla približne v rovnakom čase a trávime spolu čas aj mimo neho. Máme tradíciu, že vždy v lete a v zime chodíme spolu na chatu.

V septembri ste mali premiéru veľmi náročného predstavenia Rasputin. Musel si preto oželieť divadelné prázdniny?

Veru, tie mi tento rok nevyšli a boli skôr pracovné. Rasputina sme začali skúšať už v auguste, no všetko bolo skvele pripravené a dotiahli sme to do úspešnej premiéry. Spevácky je to mimoriadne náročné predstavenie a ako hlavný predstaviteľ tam mám trinásť piesní. Rasputin je jedným z mála muzikálov, ktoré sú postavené na hlavnej postave.

Aká bola spolupráca s náročným Jánom Ďurovčíkom?

Nesmierne náročná, no Janko bol profesionálny a pripravený na všetko. Pomohol mi v speve a zároveň mi dovolil odbehnúť zo skúšok na nakrúcanie televíznej šou Tvoja tvár znie povedome. Snažil som sa zo všetkých síl, aby sme spoločne dosiahli najlepší výsledok.

Muzikálový herec Dárius Koči.
Muzikálový herec Dárius Koči.
Zdroj: Lukáš Kimlička

Ako prebieha skúšobný proces v divadle?

Dostaneme scenár, potom máme „sedačku“, kde sa prespieva celý muzikál, zistíme, na čom sme, všetko sa upraví a môže sa začať skúšať inscenácia. Postupne sa pridáva choreografia, ktorá bola naozaj náročná. Najprv skúšali tanečníci, potom my herci a na záver sme to dali dokopy ako takú skladačku. Potom sa už len čistí, aby to bolo bez chýb. Na záver nasledujú kostýmové skúšky, kde sa fotí aj do buletinu. Všetko to speje k premiére.

Ako si sa vcítil do takej zložitej postavy, akou je Rasputin?

Veľa som si o ňom čítal a snažil sa ho bližšie pochopiť. Pozrel som si dostupné informácie na internete a prečítal som si aj zopár rozhovorov s jeho pravnučkou. Tá v podstate znegovala všetko zlé, čo sa o ňom hovorilo, a tvrdila, že bol, naopak, dobrý človek. Každopádne v ňom bolo niečo temné, čo vzbudzovalo v ľuďoch rešpekt.

A čo ty? Máš svoju temnú stránku?

Určite nie! Mne skôr vravia, že som flegmatik. Vyhľadávam okruh verejnej samoty, ktorý potrebujem na sústredenie. Ak mi niekto niečo vytkne alebo povie pripomienky, potrebujem aspoň deň na to, aby som ich spracoval.

Aký teda si? Keby si sa mal opísať povedzme piatimi slovami...

Som celkom citlivý, romantický, akčný, športový a svojrázny typ.

Poďme trochu do tvojho súkromia. Aké si mal detstvo? Máš súrodencov?

Vyrastal som v Šuranoch a mám staršiu sestru Dominiku, ktorú som tak trochu kopíroval. Išiel som v jej šľapajach aj čo týka školy, navštevoval som základnú umeleckú školu presne ako ona. Máme to v rodine, že vždy držíme spolu a občas po sebe opakujeme. To dobré, samozrejme.

Aké si bol dieťa?

Myslím, že veľmi dobré, aj keď paradoxne som dlho nechcel rozprávať. Len som ukazoval na veci a vydával neurčitý zvuk. Mamina nikdy nevedela, čo vlastne chcem. So sestrou sme sa tak správne súrodenecky doťahovali, mám z toho dokonca niekoľko jaziev. Vraj preto tak dobre spievam – natrénoval som si to vďaka revu. Raz sa stalo, že mama varila v kuchyni a my sme sa so sestrou hrali na to, že ma dusí vankúšom. Nebolo to vtipné, a tak som začal natoľko kričať, až sa vo mne prepol spevácky register a odvtedy spievam vysoko. Inak by som bol stále bas.

Stane sa novým sexsymbolom? 26 - ročný herec dostáva fanúšičky do kolien.
Stane sa novým sexsymbolom? 26 - ročný herec dostáva fanúšičky do kolien.
Zdroj: Lukáš Kimlička

To sú predsa ideálne predispozície na televíznu šou Tvoja tvár znie povedome, v ktorej si sa pravidelne menil na speváčky! Mimochodom, jej tvorcovia ťa vraj objavili cez Instagram. Bola to ponuka, ktorá sa neodmieta?

Áno, oslovili ma asi v polovičke júla po tréningu v posilňovni. Ešte v ten deň som si sadol u nás v divadle v šatni a tam som nahral pár videí so spevom. Poslal som ich produkcii a ešte v ten sme sa dohodli. Som za to veľmi vďačný, pretože to bola neuveriteľná skúsenosť.

Nebolo to náročné byť každý týždeň niekým iným?

Spevácke výzvy milujem! U nás v divadelnom bufete som bol vždy ten, kto napodobňoval rôznych interpretov. Dokonca, keď v súťaži účinkoval môj kolega Patrik Vyskočil, hovoril som si, že aj ja by som si to rád vyskúšal. A podarilo sa! Od strednej školy spájam tanec a spev s herectvom, čo sa mi v tejto šou zíde. Snažím sa, aby boli moje čísla vtipné, odspievané, odtancované aj zahraté. A v tom mi muzikál naozaj pomáha.

Aké to bolo, keď si sa pred televíznymi kamerami musel na chvíľu stať ženou?

Dá sa do toho vžiť, ale ten pocit je veľmi zvláštny. Postaviť sa na podpätky a ísť do toho. Napríklad, keď som stvárnil Madonnu, bolo to naozaj rýchle. Upravovali mi kostým, dotvárali masku a ani neviem ako, zrazu som stál pred divákmi. A tí videli to, čo videli. Dvojmetrovú Madonnu. Dal som to najlepšie, ako som vedel. Reakcie boli pozitívne a ľudia sa zabavili, čiže poslanie som, dúfam, splnil.

Ako zvládaš haló okolo seba? Valcoval si nielen v telke, ale aj na sociálnych sieťach...

Sociálne siete idú rapídne hore a pocítil som to aj na komentároch a správach, ktorý počet mi stále stúpa. Som za to vďačný a snažím sa odpísať, poďakovať za každú povzbudzujúcu správu. Som rád za pozitívnu spätnú väzbu. Na druhej strane, zvykol som si aj na to, že ak o mne niekde vyjde negatívna správa, tá dokáže záujem o moju osobu zvýšiť ešte viac. Vtedy to beriem jedným uchom dnu, druhým von.

 Sexi mladík si vás získa svojou pokorou a neodolateľným pohľadom.
 Sexi mladík si vás získa svojou pokorou a neodolateľným pohľadom.
Zdroj: Lukáš Kimlička

Čo robíš, keď od toho všetkého potrebuješ na chvíľu uniknúť?

Každý deň mám teraz nabitý, preto mi často stačí úplne málo. Rád si po predstavení posedím v divadelnom bufete s chalanmi a keď som doma sám, tak hlavne spím. Považujem to aj za regeneráciu hlasu, ktorému spánok veľmi prospieva. Keď nespím, tak si rád pustím seriál. Ale komediálny, lebo drámy je už na svete dosť.

Čo by si si chcel ešte herecky splniť? Vieš si predstaviť úlohu v seriáli alebo vo filme?

V muzikálovej sfére by som si chcel zahrať Jeana Valjeana v Bedároch. A, samozrejme, ako každý herec na Slovensku, chcem robiť čo najviac. Muzikálové herectvo je niečo, čo ma napĺňa, ale potešila by ma aj filmová či seriálová ponuka. To je jasné!