Exotická Kalifornčanka má pekne namixované korene, keďže otec je Mexičan a mama Portoričanka. Už od šiestich rokov sa venovala herectvu a skôr ako sfúkla na torte osem sviečok, dostávala prvé pozvánky na konkurzy. Jednoducho talent od Boha.

Neskôr médiám prezradila, že veľký vplyv mal na ňu herecký výkon Dakoty Fanning vo filme Man on Fire. Vtedy si sama pre seba sľúbila, že raz bude jej portorickou verziou. Mimochodom, hoci ešte nie je plnoletá, už teraz sa angažuje v spoločensko-politických otázkach a môže za to práve jej pôvod. Pre Jennu bol rok 2022 v jej kariére prelomový a vďačí za to seriálu Wednesday, ktorý menil históriu celého Netflixu.

V skutočnosti však herečka nie je ani zďaleka tak temná ako jej seriálová postava Wednesday. Práve naopak. Jej fotografie na sociálnej sieti Instagram dokazujú, že Jenna nie je len talentovanou herečkou, ale aj krásnou mladou ženou plnou života.
Zdroj: instagram @netflix // instaram @jennaortega

Ani nie mesiac od vydania si na konto pripísal hneď niekoľko rekordov, stačí spomenúť, že po Witcherovi sa v 83 krajinách umiestnil na prvom mieste v rebríčku najsledovanejších šou, dokonca predbehol aj samotný Stranger Things v počte odsledovaných hodín týždenne.

Áno, môže za to nielen režisérska taktovka Tima Burtona (Nožnicovoruký Edward, Charlie a továreň na čokoládu), ale predovšetkým výkon mladej herečky, ktorá autenticky stvárnila postavu sadistickej dcéry Gomeza a Morticie Adamsovcov, Wednesday. Virálnym sa stal najmä jej tanec na plese, ktorého choreografiu, verte či nie, vymyslela sama. Nešlo však o čistú improvizáciu, Jenna totiž naštudovala viacero materiálov vrátane videí z gotických klubov z 80. rokov. Už teraz sme zvedaví na jej ďalšiu filmovú úlohu. VIAC FOTO nájdete v našej GALÉRII. 

Jenna Ortega bola známa len ako herečka z detských seriálov.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/ClufwvgJzJu/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: