Aké boli prvé predstavy o vašom spoločnom bývaní s priateľom Robom Reisom?

Predstavu sme mali, a to hovorím aj za svojho priateľa, najmä čo sa týka výberu farieb. Naša prvá podmienka bola: len nie sivá. Obaja sme si zamilovali túto pastelovú ružovú, ktorú sme si už roky všímali v hoteloch či kaviarňach na našich cestách v zahraničí. Ja som premýšľala viac nad farebnosťou kúpeľne a kuchyne, ale čo sa týka celkového štýlu či rozloženia farieb, v tom sa viac orientuje priateľ, ktorý sa venuje dizajnu. Zo začiatku sme premýšľali o výrazne pestrejšej farebnosti. Chceli sme čo najviac farieb, ale po pár konzultáciách s architektom sme zistili, že to už bolo príliš, a v celkovom dojme nepôsobili príjemne. Nakoniec sme sa ustálili na tejto farebnej kombinácii, ktorá na nás pôsobí útulne.

Ako ste si vyberali architekta či interiérové štúdio?

Kontakt na architekta Erika Pastuchu a jeho Studio e nám dal náš veľmi dobrý kamarát, hokejista Andrej Sekera, s ktorým sa Robo pozná už od detstva. Erik mu navrhoval interiér a nám sa veľmi páčil jeho prístup a štýl. Aj keď do nášho interiéru sme chceli dať trochu iný nádych, bolo skvelé, že Erik nás rešpektoval. Hneď sme si sadli, myslím ľudsky, čo bolo pre nás pri spolupráci veľmi dôležité. Toto bola moja prvá skúsenosť s prácou architekta a bola som milo prekvapená z profesionálneho prístupu. Nemyslím tým len fotorealistické 3D vizualizácie, ktoré vyzerajú ako reálne dokončený interiér, ale všetky tie presné špecifikácie v prípravnej fáze, precízne riešené detaily. Za takým návrhom je veľa práce a tím autorov zo Studia e zachádza do hĺbky. Nás to ako klientov oslobodzuje, čo je super. Splnili naše očakávania, je to úžasná pomoc.

Byt Soni Skoncovej je veľmi vkusne a luxusne zariadený.
Byt Soni Skoncovej je veľmi vkusne a luxusne zariadený.
Zdroj: Archív Sone Skoncovej, www.studioe.sk

Na čom vám pri bývaní záleží najviac?

Najviac nám záleží na tom, aby bol priestor bytu čo najviac otvorený, teda určite spojená obývacia izba s kuchyňou. Aj v našom súčasnom bývaní v Bratislave to máme takto riešené, čo mi veľmi vyhovuje. Keď sme si kupovali apartmán v Bojniciach, ešte bol len vo výstavbe, a tak sme mali možnosť zmeniť si priečky a dokonca zväčšiť okná podľa svojich potrieb. Erik vymyslel možnosť úplného prepojenia aj kúpeľne s obývačkou, z čoho sa veľmi teším. Posuvné dvere sa dajú zasunúť a ja mám výhľad z vane až na televízor v obývačke. Na začiatku sme mali malú dilemu: Robo chcel sprchovací kút, ja vaňu. Vyriešil to Erik, umiestnil do kúpeľne obe. Veľmi dôležitý bol pre nás výber veľkej pohodlnej sedačky, lebo ja aj Robino sa vo chvíľach voľna radi vyvaľujeme. Dali sme si podmienku, aby bola dostatočne veľká, aby sme sa tam zmestili vedľa seba obaja.

Ďalšia vec, ktorú Robo zbožňuje, sú dizajnérske svietidlá. Aj keď prirodzeného svetla máme dosť, zo všetkých strán sú veľké okná, že by sme veľa osvetlenia ani nepotrebovali, tieto dizajnové kúsky vyzerajú dobre samy osebe. Ostatné osvetlenie je nepriame, náladové. Nábytok navrhnutý na mieru  dopĺňajú ďalšie dizajnovky ako posteľ či stoličky. Mimochodom, tie som vyberala ja. K ich zlatým nožičkám Erik doladil všetky batérie.

Charakteristickým akcentom vo vašom novom bývaní je odvážne pestré terazzo vo väčšej mierke. Kto z vás navrhol tento prvok? Pomaly sa stáva veľkým trendom aj v zahraničí.

Keď sme premýšľali nad materiálmi, vedeli sme, že nechceme mramor. Vyzerá síce luxusne, ale pôsobí na nás chladne. Robovi sa veľmi páči terazzo. Ono bolo kedysi dávno veľmi moderné v Taliansku a, ako všetko, do módy sa zas vracia. Na našich cestách ho vídame aj vo svete a tento prvok sa nám zapáčil aj doma. Ale tento vo väčšej mierke, bežnejší typ s drobnou štruktúrou na mňa pôsobí skôr rušivo. Veľmi sa mi páči, ako nám Erik zapracoval svetlé terazzo do kuchyne s jedálňou a ako úžasne vyzerá v kúpeľni. Na kuchynskom ostrovčeku zvolil jemnejšiu štruktúru v smaragdovozelenomodrej, ktorú zladil s farbou sedačky. Výsledok je podľa nás úžasný.

Byt Soni Skoncovej je veľmi vkusne a luxusne zariadený.
Byt Soni Skoncovej je veľmi vkusne a luxusne zariadený.
Zdroj: Archív Sone Skoncovej, www.studioe.sk

 Bolo niečo v návrhu, čím vás Erik Pastucha doslova prekvapil?

Áno, Erik vymyslel oblé kúty a rohy, čo celý priestor apartmánu zmäkčilo a zútulnilo. Navrhol ich z drevených lamiel, ktoré lemujú časť otvorenej spoločenskej zóny. Veľmi sa nám páči ombré efekt na takto vrúbkovanej stene pri kúpeľni, teda jemný farebný prechod od svetlej pastelovoružovej do tehlovej na rohu pri jedálni. Odtiaľ prechádza do svetlej krémovej v kuchyni. Prvok oblých tvarov sa opakuje aj na skrinke pod televízorom, ktorú Erik navrhol na mieru z liateho mramoru. Milým prekvapením však bola celá spolupráca s architektmi a najmä výsledok, s ktorý sme veľmi spokojní.

Aký máte vzťah k interiérovým rastlinám?

Veľmi pozitívny, aj keď momentálne ich veľa nemám, pretože často cestujeme. Páči sa mi, keď je v interiéri veľa zelene, a teraz ma zaujali obľúbené zelené steny.