Pred pár dňami sa v Paríži na Fashion Weeku konala Couture show značky, ktorej prehliadky dlhé roky patria k najočakávanejším. Módny dom Chanel si aj tento rok dal záležať nielen na dianí na móle, ale aj tesne pod ním. Vychytenú prehliadku pravidelne sledujú z prvého radu tie najslávnejšie hviezdy a múzy. K doterajším „Chanel Girls“ Marion Cotillard či Vanesse Paradis sa najnovšie zaradila mladá, len 18-ročná Apple Martin, ktorá je dcérou herečky Gwyneth Paltrow a speváka Chrisa Martina.

Pre Apple to bola prvá prehliadka z prvého radu po boku známejších celebrít. „Chanel Couture show bola moja prvá fashion skúsenosť a som neuveriteľne vďačná Chanelu a ich skvelému tímu za pozvanie,“ vyjadrila sa mladá kráska pre magazín Vogue. „Bolo to také vzrušujúce vidieť dizajnérske umenie a ako sa téma prehliadky objavovala počas celej show,“ dodala.

Virginie Viard, ktorá pred štyrmi rokmi nahradila na poste kreatívneho riaditeľa legendárneho Karla Lagerfelda, sa rozhodla pre zvieraciu tému, ktorá sa niesla couture prehliadkou. Poňala ju konceptuálne, moderne a rozhodne decentnejšie a menej škandalózne, ako bola nedávna show Schiaparelli, ktorá vyvolala búrlivé ohlasy kvôli umelým hlavám zvierat na šatách modeliek. Chanel hostí prehliadky obrazne zaviedol do elegantného parížskeho bytu Coco Chanel s mramorovými levmi, vyrezávanými drevenými jeleňmi či zlatou žabou na konferenčnom stolíku.

Virginie Viard nastúpila na miesto legendárneho Karla Lagerfelda.
Zdroj: Shutterstock

Samotný Lagerfeld spoznal Apple Martin už ako štvorročné dievčatko, nakoľko bol rodinným priateľom jej rodičov. Už vtedy sa vraj vyslovil, že z nej raz bude perfektné dievča Chanel. Iste by bol hrdý, keby sa dožil toho momentu a videl, aká krásna a elegantná slečna z malej Apple vyrástla.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOGALÉRII.