Sympatickú a talentovanú tanečníčku Niku Lehockú ste mohli vidieť tancovať na koncertoch či vo videoklipoch takých hviezd ako Dara Rolins, Majk Spirit či Sima Hegerová. Tancu sa venuje odmalička a povyhrávala všetky možné tanečné streetdancové súťaže. Viackrát sa stala majsterkou Slovenska v hip-hope, niekoľkokrát sa umiestnila v top päťke na svetových súťažiach. Roky driny Nike priniesli úspechy a kopu skúseností, ktoré sa rozhodla odovzdávať ďalej. Za svoj najväčší úspech tak považuje svoju tanečnú školu Neytiri, o ktorej snívala od ukončenia vysokej školy, kde študovala trénerstvo tanca.

Nika Lehocká je členkou Darinej tanečnej skupiny Daraforce.
Zdroj: Archív N.L. - Neytiri


Nika vedie Neytiri v bratislavskom Ružinove už piaty rok a na tanečné lekcie k nej začala chodievať aj spomínaná Sima Hegerová. Tá si Niku nevie vynachváliť. „Všetko, čo robím, robím na 200 percent a keď si mám vybrať, s kým budem spolupracovať, vyberám si z tých najlepších. Takže keď som sa rozhodla, že začnem tancovať, vedela som, že Nika je jedna z naj tanečníčok u nás. Po prvom stretku som zistila, že je to navyše moja krvná skupina, takže nebolo čo viac riešiť,“ vraví Sima, ktorá patrí k našim najznámejším speváčkam a „bombí“ aj na Instagrame, kde ju sleduje takmer 400-tisíc fanúšikov. Práve Simino hudobné turné s názvom BOMBÍM odštartovalo aj spoluprácu s Neytiri, kde tanečníčky Nika, Skaja a Séra vystupovali spoločne s mladou interpretkou na pódiu. Baby z Neytiri tancovali aj v Siminom videoklipe a na mnohých ďalších vystúpeniach.


Zjavne boli pre Simu inšpiráciou, lebo sa rozhodla aj ona pustiť do tancovania a začať navštevovať súkromné hodiny tanca. „Tancovať v Neytiri som začala asi pred rokom. Veľmi ma to baví, beriem to ako sebarozvoj, ktorý má pozitívny vplyv napríklad aj na moje koncerty. Baví ma zdolávať nové výzvy a dávať si ďalšie ciele,“ spomína odhodlane Sima. A aká je žiačka? Nika, ktorá vedie Neytiri, ju veľmi chváli. „Sima je super žiak, je veľmi motivovaná na sebe makať, a to ja milujem! Prišla za mnou sama od seba s tým, že sa chce venovať sa tancu, čo ma nesmierne potešilo. Sima má v pláne krásne projekty a veľké sny a ja spravím všetko preto, aby sme sa k tomu priblížili.“ Nika nám tiež opísala, ako vyzerajú ich spoločné tréningy. „Na tréningu si spoločne vyberieme skladbu, na ktorú chceme tancovať, a ideme na to. Samozrejme, poriadna rozcvička a strečing ju nikdy neminú,“ smeje sa zakladateľka Neytiri.

Sima spolupracuje s tanečníčkami z Neytiri už od turné Bombím.
Zdroj: Instagram @simonahegerova


V tanečnej škole nezaháľali ani cez leto. Nika spoločne s ďalšími tanečníkmi pripravili niekoľko super akcií. „Ako každý rok, aj tento sme organizovali naše obľúbené denné letné tábory s deckami a juniormi u nás v Neytiri. Prvýkrát sme mali náš letný kemp v Bojniciach, kde sme spojili sily aj s našimi kamarátmi zo Žiliny z tanečnej školy MyDance s heslom Spájame sa pre väčšie zážitky. Kemp trval desať dní a na to, že to bol prvý ročník, dopadol geniálne. Už sa tešíme na ďalší rok,“ vraví nadšene Nika. Prvýkrát dokonca organizovali denný letný tábor mimo Bratislavy, a to v Nikinej rodnej dedinke Spišský Štvrtok. „Neytiri sme ukázali aj mimo Bratislavy a myslíme, že to malo veľký úspech,“ teší sa šikovná tanečníčka, ktorá v posledných dňoch rieši ďalšie aktivity a sústredí sa hlavne na zápisy nových žiakov do Neytiri.

Školu v bratislavskom Ružinove vedie už piaty rok talentovaná tanečníčka Nika Lehocká (v strede).
Zdroj: Archív N.L. - Neytiri


Presne tak, v jej tanečnej škole môžete tancovať po boku hviezd aj vy či vaše decká. Nová sezóna v Neytiri je predo dvermi a na zápisoch 2. a 3. septembra si môžete úplne zadarmo vyskúšať ukážkové lekcie s profi lektormi, ktorí v Neytiri pôsobia. Tešia sa na vás už teraz siedmi skvelí lektori, ktorí patria k slovenskej špičke: Nika a Vanda, ktoré sú členkami Darinej tanečnej skupiny Daraforce, tiež Skaja, Kika Ema, Simon Šinka, Otec Mirec, známy aj ako moderátor Rádia FM, či Spunkey BKP, ktorého môžete poznať z The Pastels či tanečného filmu Backstage. A čo vás čaká, keď sa prihlásite na tanečný kurz v Neytiri? „Tanečníkov čaká dvakrát v týždni tanečný tréning a raz týždenne aj kondičný tréning. Ráno chodíme behávať a posilňovať, veľa času venujeme strečingu, lebo to je základ, tanečník musí mať kondičku! Pripravili sme si hneď za začiatkom aj nový fresh merch NEYTIRI a hneď v septembri nás čakajú aj dve veľké vystúpenia,“ vymenúva Nika. Okrem toho sa bude v Nikinej tanečnej škole konať aj casting na novú členku Daraforce, kde si ju vyberie osobne Dara Rolins.

Nová sezóna v Neytiri je predo dvermi a zápisy prebehnú 2. a 3. septembra.
Zdroj: Archív N.L. - Neytiri


V Neytiri sa skrátka stále niečo deje a od iných tanečných štúdií sa líši aj tým, že sami organizujú rôzne súťaže, vystúpenia, workshopy, ale aj párty či filmové večery. A hlavne v žiakoch rozvíjajú ich tanečnú improvizáciu, ktorá sa hodí napríklad pri battlových súťažiach. Nikin hlavný cieľ pri zakladaní Neytiri bolo mať kvalitných lektorov, ale aj dobré ozvučenie a nie jednu, ale rovno dve tanečné sály. A to sa jej aj podarilo. Ak ešte stále váhate, či vyskúšať streetdance a prihlásiť sa na zápis, pustite si hociktorý z posledných Dariných klipov alebo Spiritovu Lambadu a hľadajte tam Niku. Uvidíte na vlastné oči jej tanečné umenie, a to vás určite nakopne.