Sledovanosť poslednej rozlúčky kráľovnej Alžbety II. bola rekordná, žiadna udalosť doposiaľ neprilákala k obrazovkám toľko divákov. Od skorého rána ju sledovali milióny ľudí a priamo v Londýne čakali tisícky fanúšikov na to, aby aspoň z diaľky zachytili smútočný sprievod a poslednýkrát sa rozlúčili so svojou panovníčkou.

Na snímke Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, odchádza v aute po skončení štátneho pohrebu zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. z Westminsterského opátstva v Londýne v pondelok 19. septembra 2022. Štátny pohreb panovníčky sa začal v pondelok o 11.00 h (12.00 SELČ). Rakvu následne previezli k Wellingtonovmu víťaznému oblúku a ďalšie obrady sa uskutočnili v priestoroch Windsorského hradu. Kráľovná Alžbeta II. zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov vo svojom letnom sídle Balmoral v Škótsku
Zdroj: Alberto Pezzali

Je všeobecne známe, že kráľovná Alžbeta II. vždy a za každých okolností dodržiavala protokol a ctila si zásady. Pravidlám podliehalo aj jej pózovanie pred objektívom fotografov. V deň pohrebu sa na verejnosť dostali zábery, na ktorých je maximálne uvoľnená, usmiata a taká, ako ju málokto poznal.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE