"Ja som odviezol manželku do práce a popoludní som ju vyzdvihol. Celý uplynulý týždeň bola na PN-ke, keďže ju trápila nejaká viróza, ale už sa cítila dobre. Aj preto sa v piatok vybrala do Železničnej nemocnice ukončiť maródku a zároveň ešte plánovala ísť na jedno vyšetrenie. Ja som sa chystal odviesť dcéru, keďže mala nejaké vybavovačky na úradoch a potom som musel ísť do Michaloviec. Povedal som manželke, nech ma počká, že keď sa vrátim pôjdem s ňou. S tým som odišiel," rozpráva zničený vdovec pre Plus Jeden Deň.

Keď sa vrátil domov, jeho pani už bola preč. Spravil si kávu. Okolo jedenástej ho však znenazdajky prepadla nevídaná slabosť a ťažoba. "Nevedel som čo sa deje, hovorím si, preboha čo je so mnou. Musel som si ľahnúť. O pol dvanástej mi zazvonil mobil. Natešený som ho zobral, že mi volá moja zlatá žienka. Pozerám na displej a tam bolo nejaké neznáme číslo. Volajúca sa predstavila ako primárka z ARO. Prekvapilo ma to. Keď začala s tým, že je jej to veľmi ľúto, ale moja manželka zomrela. Nechápal som, čo mi to hovorí," povedal zlomený Vladimír.

Smutná útecha

Milovaná Soňa utrpela pri nehode na Gorkého veľmi ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla. "Mala úplne rozbitú chrbticu, prepichnuté pľúca a najhoršie bolo, že náraz jej odtrhol brušnú aortu, čo malo za následok masívne vnútorné krvácanie. Následkom toho skolabovala a upadla do bezvedomia. Resucitovali ju cestou do nemocnice, operovať ju už nestihli... V tom obrovskom nešťastí som vďačný aspoň za to, že netrpela a necítila bolesť, keďže zomrela v bezvedomí," hovorí s dojatím.

Pani Andruchová pracovala na právnom oddelení riaditeľstva železníc. Keď sa vybrala v ten tragický piatok za povinnosťami, viezla sa autobusom MHD. "Pri prechádzaní cez priechod v smere do nemocnice ju zrazilo smrtiace BMW. Stále sa pýtam, prečo na mňa nepočkala? Prečo odišla tak skoro spojom o 10.15 hod.? Stačilo, keby bola išla o niečo skôr alebo neskôr a tragédii sa mohla vyhnúť. Ešte pred odchodom z domu sa stretla s Viktóriou a tá sa tiež čudovala, prečo sa tak ponáhľa. Povedala dcére, že má ešte niečo vybaviť..."

Tušila, že sa stane niečo zlé. Pokračovanie na ďalšej strane...