Priestranný byt na Obchodnej ulici dýcha tradičným mestským štýlom a je to doslova rodinný poklad. Nachádza sa totiž v dome, ktorý postavili jeho prarodičia. „Sú v ňom nádherné byty s vysokými stropmi, izby sú krásne presvetlené a veľmi dobre dispozične riešené. Tomáš sa do bytu nasťahoval, keď mal osemnásť. Spolu bývame vyše dvoch rokov, ale byt si pamätám ešte z čias, keď sme k nemu chodili na občasné karaoke žúrky,“ smeje sa sympatická športovkyňa, ktorá momentálne vymenila snoubord za plienky. Stará sa totiž o ich syna Tobiáša, ktorý už má tiež v byte svoj kútik. A poriadne netradičný!

Čítajte viac:

Raj starožitností: Šikovní manželia si ho vytvorili vlastnými rukami

Dokonale zladení

Interiér bytu ponechali v duchu jednoduchosti a funkčnosti, čo sa odráža vo viacerých kútoch. Baša a Tomáš sa do prerábania pustili minulý rok v lete a začali doslova od podlahy.

Mladá rodinka žije v priestrannom byte v Starom meste v Bratislave.
Zdroj: Robo Hubač

„Nie sme interiéroví dizajnéri, sme športovci a praktickí ľudia. Tak sme si podľa toho zariadili aj bývanie. Zanechali sme pôvodné parkety, ktoré by sme určite nikdy nevymenili. Potom sme postupne doladili všetok nábytok, od skríň na mieru, postele až po gauč. Mojím snom je mať v obývačke sekretár, ktorý bude ladiť k jedálenskému stolu. Obaja sme prerábali byt v podstate prvýkrát a priznám sa, že niektoré veci by som s odstupom času urobila inak. S Tomášom máme vkus takmer vo všetkom veľmi podobný, i keď ja by som si vedela predstaviť aj byt vybláznený v provensalskom štýle. Páčia sa nám prírodné farby, no u mňa vyhráva biela a do nej by som chcela pomaličky aj doladiť celý interiér bytu,“ priznáva Baška.

Syn Tobiáš sa hojdá tiež v na mieru urobenej kolíske. Je postavená zo železnej konštrukcie, ktorú nájdete aj vo fitku. Kreatívne!
Zdroj: Robo Hubač

Príjemným bonusom ich bývania je poloha bytu, ktorý je v úplnom centre hlavného mesta. Aj napriek tomu, že je v blízkosti hlučnej ulice, dvojica z nej nikdy nič nepočuje a užívajú si len pokoj a ticho. „Samozrejme, okrem niektorých víkendových rán, ktoré bývajú pred našou bránou poriadne veselé. Najväčšiu výhodu tejto lokality však vidím v tom, že takmer nikam nemusím chodiť autom, všetko máme naozaj blízko.“

Čítajte viac:

Lapač návštev: Bývanie Romi Klimekovej vás nadchne a inšpiruje

Ručne vyrobené

V ich spoločnom hniezdočku sa môžu pochváliť originálnymi kúskami nábytku, ktoré u nikoho iného nenájdete. Naozaj! Vyrobili si ich totiž vlastnými rukami. Teda skôr Tomáš, ktorý kreativitou naozaj nešetril. Všetko to odštartoval vianočný darček, ktorý pre Bašku vyrobil.

Stolík vyrobil Tomáš pre Bašku vlastnoručne a dostala ho ako vianočný darček. V tejto tradícii chcú určite pokračovať a v ich útulnom byte pribudne viacero originálnych kúskov.
Zdroj: Robo Hubač

Foto: Robo Hubač

„Tradície vlastnoručne vyrobeného nábytku sa rozhodne chceme držať a uvidíme, čo príde ďalej. Svojím praktickým kúskom sa môže pochváliť už aj Tobiáško. Nechceli sme vŕtať diery do steny, tak mu Tomáš vyrobil špeciálnu kovovú konštrukciu, na ktorú mu zavesil vak na hojdanie. Je to naozaj praktické,“ smeje sa mladá mamička.

V staromestskom byte im už toho veľa k dokonalosti nechýba a v pláne majú doladiť len posledné drobnosti. Väčšia práca ich však čaká v záhradke, ktorú plánujú dať dokopy. „Chceli by sme Tobiášovi vyrobiť miniihrisko a pre seba si túžim spraviť malý kútik na pestovanie všetkého, čomu sa bude dariť.“

Viac fotografii z ich spoločného hniezdočka si pozrite v našej fotogalérii. 

Čítajte viac:

Bývanie s atmosférou: Sviežosť nového s charizmou pôvodného