,,Nemám len jeden vzor, ale obdivujem modelky ako Adut Akech, Candice Swanepoel, Bella Hadid alebo Rianne Van Rompaey.”
Zdroj: Instagram korcuskova

Keď si vstúpila do sveta modelingu, nemala si tie klasické obavy z toho, čo všetko sa o ňom rozpráva? Mnohí si myslia, že v tomto svete kraľujú drogy, sexuálne obťažovania, alkohol a podobne.
Rozhodne sme s rodičmi boli opatrní, ale keďže sme videli, že agentúra je seriózna, obavy sa rozplynuli. Ako som začala aktívnejšie pracovať a spoznávať modelingový svet, nechápala som známe predsudky, lebo som sa nestretla s podobnými situáciami. Myslím si, že neresti sú skôr vec ľudí ako konkrétneho odvetvia, takže nedá sa generalizovať, že práve modelingovému svetu panujú.

Pre aké značky si už fotila?
V móde som mala tú česť pracovať so značkami ako Dolce & Gabbana, Chopard, Esprit, Max Mara, Ralph & Russo. Alebo fotiť pre Vogue, v komerčnej sfére som točila rôzne reklamy, napr. pre Huawei Mobile.

Jedinečné zábery modelky si môžete pozrieť TU

Aj v seriáli Iveta diváci sledujú mimoriadne drsnú rivalitu medzi modelkami. Je to tak aj naozaj?
Haha, v realite to vôbec nie je tak, držíme spolu a pomáhame si. Predsa len – keď sme v cudzej krajine bez rodiny a priateľov, všetky sme spolu na tej istej lodi, netreba si podrážať nohy. Rivalita skutočne nemá zmysel, pretože na kastingu to má v rukách návrhár alebo casting director, my ako modelky nevieme ovplyvniť, či sa im hodíme do projektu a či nás potvrdia na fotenie/prehliadku alebo nie.

V seriáli Iveta s kolegyňami.
Zdroj: TV JOJ

Naozaj o modelkách platí, že aby boli chudé, jedia iba vatu a hlad zabíjajú pitím alkoholu?
Haha, vôbec nie, toto je veľmi frekventovaný, no nesprávny stereotyp. Mám pocit, že sa to medzi ľuďmi traduje z nejakého vtipu a irónie, ale nie je to pravdivé.

Ako si udržuješ ty štíhlu líniu?
Mám rýchly metabolizmus a prirodzene štíhlu postavu, takže nikdy som nedržala žiadne diéty. Vždy som sa veľa hýbala, rada behám, chodím na turistiku a neodmietnem ani silový tréning. Myslím si, že pohyb a zdravý životný štýl sú kľúčom k úspechu v snahe udržať si zdravú postavu.

V seriáli Iveta.
Zdroj: TV JOJ

Ty si sa dokonca stretla už aj s Rihannou. Bola si niekedy aj na takej tej pravej americkej párty, kde sa to hemžilo svetovými celebritami?
V roku 2017 som bola jednou z modeliek šperkov z novej kolekcie Rihanny v spolupráci so značkou Chopard. Táto prehliadka sa konala počas filmového festivalu v Cannes, takže na party po prehliadke som sa stretla s Kardashiankami, modelkami Victoria’s Secret, Willom Smithom alebo Brunom Marsom, bol to skvelý zážitok.

V seriáli hráš poriadnu mrchu. Má tvoja postava niečo spoločné s tým, aká si v skutočnosti? Vedela by si napríklad pre kariéru urobiť kolegyni nejakú podlosť?
Haha, s Lindou toho veľa spoločného nemáme. Prelíname sa možno v ambicióznosti, ale inak by sme nemohli byť odlišnejšie. Neviem si predstaviť spraviť kolegyni nejakú podlosť, nie je to spôsob, akým operujem. Na kariére treba tvrdo pracovať a výsledky sa dostavia, rôzne podlosti sa ľuďom vždy vrátia.

Týmto všetkým len dokazuješ, že modelky nie sú iba pekné tváričky a dokonalé postavy, ale sú to aj inteligentné baby. To len preto, pretože mnohí majú voči modelkám predsudky a považujú ich za hlúpe...
Také názory by nemohli byť ďalej od pravdy, mám mnoho inteligentných kamarátok modeliek a myslím si, že je to len ďalší zo stereotypov, pretože niektorí ľudia veria, že pekná žena nemôže byť aj múdra. Je to škoda, preto pevne verím, že môžem takým ľuďom dokázať, že si medzi krásou a inteligenciou netreba vyberať.

JEJ FOTKY SI POZRITE V GALÉRII TU