FOTOGALÉRIU Z PLESU si pozriete TU

Záštitu nad podujatím prevzali bývalý prezident Českej republiky Miloš Zeman a prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Slávnostným večerom previedla moderátorská dvojica Michaela Mauerová a Vladimír Kobielsky. Na 9. ročníku Česko-Slovenského plesu sa v zmysle tradície stretnú významné osobnosti z oblasti kultúry a umenia, vedeckého, podnikateľského, diplomatického a politického života, aby utužovali priateľské vzťahy a vzájomnosť medzi Českou republikou a Slovenskou republikou.

„Pre mňa je Česko-Slovenský ples šitý na mieru, pretože mám česko-slovenský pôvod. Je to ples, ktorý dokazuje, že hranice medzi našimi krajinami dokážeme pretancovať, prespievať a prezabávať. Som rada, že sa takáto symbolická akcia, kde sa stretávame, koná a že mám tú česť ju tento rok spolu s Vladom Kobielskym moderovať,” povedala Michaela Mauerová.

FOTOGALÉRIU Z PLESU si pozriete TU

„Je to pre mňa česť stretnúť sa s priateľmi pri takejto skvelej príležitosti. Som ročník 1975, preto spojenie Čechov a Slovákov je pre mňa stále aktuálne a vzácne. Česko-Slovenský ples má zároveň výnimočný glanc a je pod záštitou oboch prezidentov. Teším sa, že ho budem moderovať,” povedal Vladimír Kobielsky.

Aj tentokrát sa môžu hostia tešiť na výnimočnú hudobnú zostavu. Baviť ich budú kapela Chinaski, Lenka Filipová, Václav Neckář & Bacily, Zuzana Smatanová, Martin Babjak, folklórny súbor Limbora a Rozhlasový Big Band Gustava Broma so sólistkami Andreou Zimányiovou, Zuzanou Gamboa a Ivanou Regešovou ​​a mnoho ďalších. Večerom budú sprevádzať česká moderátorka a herečka Michaela Maurerová a slovenský divadelný, filmový i televízny herec Vladimír Kobielsky. FOTO z plesu nájdete v našej GALÉRII.

FOTOGALÉRIU Z PLESU si pozriete TU