Pozrite si fotky moderátorky Miriam Kalisovej

Rozvody mladých rodín sú dnes žiaľ na každodennom poriadku, no napriek tomu o tom mnohí neradi hovoria. Výnimkou nie sú ani známe osobnosti slovenského šoubiznisu, ktorí sú pod drobnohľadom médií. Miriam nie je výnimkou, no napriek tomu sa o tom nebojí otvorene hovoriť... "Možno to na prvý pohľad vyzerá, že to bolo bezproblémové, no nie je to celkom tak. Chceli sme náš vzťah a rodinu zachrániť, navštevovali sme manželskú poradňu, snažili sme sa. Bojovali sme dlho, no nakoniec sme dospeli k záveru, že pre oboch bude lepšie, ak spolu žiť nebudeme a podala som žiadosť o rozvod,“ spomína Mirka. Vtedy mala ich dcérka Mia iba dva a pol roka.

Miriam Kalisová exkluzívne o ROZVODE: Život treba žiť, nie prežívať!
Zdroj: instagram.com/miriam.kalisova

Ako rozvod svojich rodičov drobné dievčatko prijalo? „Nechceli sme urobiť žiadnu chybu, a tak sme vyhľadali pomoc detskej psychologičky. Poradila nám, aby sme malú našimi problémami zbytočne nezaťažovali. Vzhľadom na Miuškin vek išlo všetko prirodzene a to, že s jej otcom nie sme spolu, prijala ako fakt. S Martinom sme ostali kamarátmi, a to na dieťa veľmi pozitívne vplýva. Aj na súdne pojednávanie sme prišli v pohodovej atmosfére. Našu vzťahovú krízu a následný rozvod sme už dlho riešili, takže sme mali všetko vysvetlené a vyčistené,“ hovorí moderátorka.

Čítajte viac:

Rozvod, ktorý sa len tak nevidí: Šmahel a Kalisová to spravili inak!

Miriam Kalisová exkluzívne o ROZVODE: Život treba žiť, nie prežívať!
Zdroj: instagram.com/miriam.kalisova

Miriam s Martinom bezprostredne po rozvode.

A neľutuje, že po deviatich rokoch vzťahu prišiel náhly koniec? „Dali sme sa dohromady veľmi mladí. Boli sme spolu dlho a za ten čas sa človek vyvíja. Príchod dieťatka do vzťahu taktiež zasiahne, rodičia by nemali zabúdať byť partnermi. To je jedna z vecí, na ktoré treba myslieť, inak vás to môže dobehnúť.“ Takmer idylický rozvod mnohých dráždi, ľudia majú vždy potrebu hodnotiť a kritizovať, ako to bolo o nej? „Moja rodina a priatelia ma podržali, veď párov ako my sú tisícky. Dnes sú ženy sebestačnejšie, sebavedomejšie a neboja sa odísť, aj keď je nepohodlné ostať na všetko sama. Vážime si viac seba, svoj život a šťastie. Čo sa stalo, stalo sa, a treba hľadieť pred seba. Človek si má život užívať naplno a nie ho len prežívať,“ hovorí Mirka, ktorá po rozvode nezanevrela na lásku, vzťahy ani svadby. „Veď svadby sú super! Ak niekedy budem mať pocit, že sa chcem opäť vydať, tak to urobím.“

Miriam Kalisová exkluzívne o ROZVODE: Život treba žiť, nie prežívať!
Zdroj: instagram.com/miriam.kalisova

Miriam a jej nová láska, bývalý hokejista Dušan Pašek ml.

Čítajte viac:

Rozvod jej prospel: Monika Beňová už dávno nebola TAKTO SEXI!

FOTO: 22 celebritných párov, o ktorých ste (možno) nevedeli, že spolu randili

10 filmov, v ktorých sa herci skutočne ľúbili: Pozrite si dvojice, ktoré tvorili pár aj v súkromí

Pred kamerou láska, v skutočnosti nenávisť: 17 filmových dvojíc, ktoré sa nemohli vyst