Krátko po svadbe Harryho a Meghan sa manželia rozhodli vzdať svojich oficiálnych výhod a povinností ako členovia britskej monarchie. Odtrhli sa od kráľovskej rodiny, navyše, ich deti Archie a Lilibet nezískali tituly.

Harry a Meghan pôvodne pricestovali z Ameriky, kde žijú, už niekoľko dní pred Alžbetinou smrťou. Chceli tu navštíviť niekoľko charitatívnych akcií a neskôr sa vrátiť späť. Keď ale Alžbeta zomrela, svoje plány museli zmeniť.

V Británii zostali, aby sa pripojili k ostatným členom rodiny. Dokonca spoločne s princom Williamom a princeznou Kate obchádzali trúchliaci ľud s kvetinami, sviečkami a spomienkovými fotografiami.

Kráľovnina rakva bola prevezená do štátneho pohrebného auta, aby začala svoju poslednú cestu do Windsoru. Všetci členovia rodiny spoločne s Meghan Markle sledovali, ako skupina vojakov zdvihla rakvu zo štátneho kanóna a naložili ju do zadnej časti vozidla.

Pri popoludňajšom smutnom pohrebe si utierala slzy, podľa mnohých svedkov sa jej aj triasli pery. Pri veľkej časti sprievodu sa zaradila do formácie a počas presúvania rakvy mlčky stála. Dojemné fotografie NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.